سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۹۹ - ۰۲:۰۴
تصاویر جدید ناسا از قمر سیاره مشتری

در این مطلب از میهن پست تصاویر جدید ناسا از قمر سیاره مشتری را که به تازگی منتشر شده ارایه کرده ایم. اگر…

در این مطلب از میهن پست تصاویر جدید ناسا از قمر سیاره مشتری را که به تازگی منتشر شده ارایه کرده ایم. اگر از علاقمندان به تصاویر فضایی هستید در ادامه با ما همراه شوید.

ناسا عکس‌هایی منحصر به فرد از قمر سیاره “مشتری” منتشر کرد. سطح اقیانوس قمر”اروپا”(Europa) سیاره مشتری، منظره‌های متنوعی دارد که “ناحیه بی‌نظمی” نامیده می‌شود.

قمر “اروپا” یکی از ۶۹ قمر سیاره مشتری است که در سال ۱۶۱۰ میلادی توسط گالیله کشف شد. این قمر دارای اقیانوس است. این ناحیه شامل بلوک‌هایی است که پیش از انجماد مجدد در مکان جدید خود، به یک طرف حرکت می‌کنند، می‌چرخند یا کج می‌شوند.

برای فهم چگونگی شکل‌گیری آن‌ها، محققان این بلوک‌ها را مورد مطالعه قرار دادند. در حالی که شاید محققان این منظره اسرارآمیز را یک هرج‌ومرج کامل ببینند، زیبایی بی‌نظیری در این خطوط نامنظم وجود دارد.

سطح قمر اروپا را لایه‌ای از یخ پوشانده است. اما داده‌ها نشان می‌دهند که زیر پوسته‌ی یخی این قمر اقیانوسی از آب مایع قرار دارد. فضاپیمای وویجر در اواخر دهه‌ی ۷۰ میلادی از سیاره مشتری و قمرهایش گذر کرد و اولین نشانه‌ها از احتمال وجود آب مایع در قمر اروپا را آشکار کرد.

پس از آن رصدهای زمینی در کنار داده‌های فضاپیمای گالیله و تلسکوپ‌های فضایی باعث اطمینان بیشتر دانشمندان از وجود اقیانوس زیرسطحی قمر اروپا شد.

یاهم در میهن پست نگاهی به تصاویر جدید ناسا از قمر سیاره مشتری داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.