یکشنبه، ۱۴ آبان ۹۶ - ۰۸:۳۵
میوه‌ها و سبزیجات

تصاویر سورئال از راز زندگی میوه‌ها و سبزیجات عنوان پروژه ای است ، از عکاس لهستانی آقای میسیک جاشیک . او در این…

تصاویر سورئال از راز زندگی میوه‌ها و سبزیجات عنوان پروژه ای است ، از عکاس لهستانی آقای میسیک جاشیک . او در این پروژه عکاسی تصاویری از میوه‌ها و سبزیجات  را در سبک سورئالیسیم به تصویر کشیده است . برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید.

حالا دیگر با پیشرفت علم و آشنایی مردم با خواص میوه ها و سبزیجات کسی با تاریخ اساطیری آنها کاری ندارد .بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات در گذشته های دور  با فرهنگِ زندگی و مرگ مردم ارتباط داشته است و هر یک از آنها برای خود رمز و رازی دارند .

بلوبری ، کدو و آناناس میوه های آمریکایی هستند که تا قبل از سال ۱۴۹۲ میلادی کسی با آنها آشنا نبود این میوه ها بعد از کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب کشف شدند . واقعا که باید برای این میوه ها از کریستف کلمب تشکر کرد.

هندوانه میوه آب دار و شیرینی که مخصوص فصل بهار و تابستان است بصورت بسیار عمده در آفریقا کشت می شود . فراعنه در مصر باستان هندوانه را برای بعد از مرگ خود کشت می کردند.

از انار همیشه به عنوان یک میوه شفابخش یاد می شد و در میان بودایان انار به عنوان میوه برکت شناخته می شود این میوه همچنین سوژه نقاشی برای نقاشان بزرگی همچون بوتیچلی و لئوناردو داوینچی بوده است.

بومیان آمریکایی به شکل یک رسم و سنت  همیشه کدو تنبل را در کنار ذرت و لوبیا کشت می کردند و برای آنها کشت این میوه‌ها و سبزیجات ضروری محسوب می شد.

میسیک جاشیک این مجموعه از عکس های میوه ها و سبزیجات را با هدف ارائه و معرفی میوه ها به دور از ارزش خوراکیشان منتشر کرده است . این مه و دود های اطراف میوه‌ها و سبزیجات مصنوعی بوده و برای ایجاد حس تازگی در آنها استفاده شده است .

با هم در میهن پست تصاویر سورئال از راز زندگی میوه‌ها و سبزیجات را  تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع[/highlight]    Pichome

9 دیدگاه برای “تصاویر سورئال از راز زندگی میوه‌ها و سبزیجات”

 1. شاهين گفت:

  مرسی کلمب جان بابت کشف این میوه ها

  1. سجاد گفت:

   دقیقا
   سپاس 😂

 2. رامين گفت:

  جالب عکس گرفتن

 3. نسترن گفت:

  کدوهاشون شکل کدو ما نیست 😁

 4. محنا گفت:

  باحال عکس گرفتن

 5. خياباني گفت:

  بلوبری اینجا فقط پودر ژله اشو داریم😐

  1. مهدي گفت:

   اونم حتما اسانسشه

 6. ترانه گفت:

  کدوها خیلی خوب شدن😍

 7. هاني گفت:

  چه بامزه عکاسی کردن ❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.