شنبه، ۲۲ آبان ۹۵ - ۰۳:۵۷
توپ‌ های یخی ساحلی

تصاویر عجیب از توپ‌ های یخی ساحلی در سواحل شهر اوب منتشر شده که باعث شگفتی بسیاری در این کشور شده است ….

تصاویر عجیب از توپ‌ های یخی ساحلی در سواحل شهر اوب منتشر شده که باعث شگفتی بسیاری در این کشور شده است . در این تصاویر تعداد بسیار زیادی از گلوله های یخی با اندازه متوسط که بصورت طبیعی درست شده اند وجود دارد . برای مشاهده تصاویر توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

دانشمندان معتقدند که پدیده به وجود آمدن توپ‌ های یخی ساحلی تنها بصورتی به شکل طبیعی رخ می دهد که ذرات یخ و یا برف به دور یک هسته یخی و یا شنی تجمع کنند ، سپس زمانی که این هسته به وسیله باد و یا آب روی سطحی غلتانده شود قطر آنها زیاد شده و به این شکل در می آیند . در حقیقت چنین اتفاقی یک پدیده نادر و بسیار عجیب محسوب می شود.

همانطور که در تصاویر منتشر شده می توانید مشاهده کنید تعداد این گلوله های یخی بسیار زیاد است و شاهدان عینی گفته اند این که این گلوله ها در مسیری به طول ۱۷ کیلومتر در اطراف سواحل شهر اوب در مناطق غربی سیبری وجود دارند .

همچنین باید گفت که قطر این گلوله های یخی از سه سانتی متر تا صد سانتی متر متغییر بوده و برخی از آنها بسیار بزرگ و تعدادی هم دارای ابعاد بسیار کوچکی هستند .اما مسئله ای که مشخص است منشا این توپ‌ های یخی از آسمان نبوده و آنها بصورت برف و یا تگرگ  به زمین نیامده اند .

جالب است بدانید این پدیده پیش از این یکبار در سال ۲۰۱۰ در سواحل دریاچه میشیگان در غرب آمریکا رخ داده بود اما تعداد گلوله های برفی به این مقدار نبود . در سال ۲۰۱۵ نیز در همین دریاچه تعداد بسیار محدودی از توپ‌ های یخی ساحلی مشاهده شد اما هنوز دانشمندان برای این پدیده نادر هیچ دلیلی ندارند .

با هم در میهن پست تصاویر عجیب از توپ‌ های یخی ساحلی در سواحل شهر اوبرا تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع : npr[/highlight]

5 دیدگاه برای “تصاویر عجیب از توپ‌ های یخی ساحلی در سواحل شهر اوب !”

 1. نیلوفر گفت:

  چه تصاویر عجیبی

 2. بابک گفت:

  چه عجیب و غریب

 3. سیروس گفت:

  باور کردنی نیست

 4. نجلا گفت:

  بنظر من این توپای یخی کار دسته

  1. پژمان گفت:

   اخه کدوم ادم بیکار هم انقد توپ یخی میتونه درست کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.