چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۹ - ۰۳:۴۵
تصاویر یک کهکشان مارپیچ

تلسکوپ هابل که به تازگی 30 ساله شده بود حالا اخیر در جدیدترین عکاسی خود توانسته تصاویر یک کهکشان مارپیچ را به ثبت…

تلسکوپ هابل که به تازگی 30 ساله شده بود حالا اخیر در جدیدترین عکاسی خود توانسته تصاویر یک کهکشان مارپیچ را به ثبت برساند. برای تماشای این تصویر در ادامه با ما همراه شوید.

تلسکوپ فضایی هابل ناسا آژانس فضایی اروپا اخیرا موفق به ثبت تصویری بی‌نظیر از کهکشان مارپیچی “ان.جی.سی ۴۱۰۰ ” (NGC ۴۱۰۰) شده است.

کهکشان مارپیچی “ان.جی.سی ۴۱۰۰ ” در ۹ مارس سال ۱۷۸۸ کشف شد. این کهکشان مارپیچی در صورت فلکی خرس بزرگ قرار دارد. خرس بزرگ یا دُب اکبر نام یکی از صورت‌های فلکی است. خرس بزرگ یکی از معروفترین صورت فلکی‌های آسمان است. تصاویر یک کهکشان مارپیچ

تصاویر یک کهکشان مارپیچ

این کهکشان علاوه بر نام مذکور نام‌های دیگری مانند” لدا ۳۸۳۷۰” (LEDA ۳۸۳۷۰)،” یو جی سی ۷۰۹۵” (UGC ۷۰۹۵) و “اس دی اس اس جی ۱۲۰۶۰۸.۴۵+۴۹۳۴۵۷.۷” (SDSS J۱۲۰۶۰۸.۴۵+۴۹۳۴۵۷.۷) نیز دارد. این کهکشان در حدود ۶۷ میلیون سال نوری از زمین قرار دارد و دارای یک ساختار مارپیچ مرتب و بازوهای چرخاننده رنگ آبی روشن و ستاره‌های تازه تشکیل شده، است.

به تازگی تلسکوپ فضایی هابل تصویر جدیدی از این کهکشان مارپیچی درخشان ثبت کرده است. اخترشناسان گفتند:

مانند بسیاری از تصاویر خیره کننده از کهکشان‌هایی که امروزه از دیدن آنها لذت می‌بریم، این تصویر توسط دوربین نقشه‌برداری پیشرفته (ACS) هابل ثبت شده است.

[highlight]منبع: techexplorist[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.