سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۲

منابع امنیتی عراقی با اشاره به اوضاع امنیتی خطرناک حاکم بر شهر موصل، از ربودن تعدادی خبرنگار و تصرف دو شبکه ماهواره‌ای در…

منابع امنیتی عراقی با اشاره به اوضاع امنیتی خطرناک حاکم بر شهر موصل، از ربودن تعدادی خبرنگار و تصرف دو شبکه ماهواره‌ای در این شهر توسط داعش خبر دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، منابع امنیتی عراقی با توصیف اینکه اوضاع امنیتی شهر موصل در استان نینوا در شمال عراق خطرناک است، اعلام کردند که گروه تروریستی داعش هم اکنون بر اغلب بخش‌های این شهر تسلط پیدا کرده‌اند.

این منبع که به دلایل امنیتی خواست نامش فاش نشود، افزود: گروه داعش دو زندان التسفیرات و الارهاب را تصرف کرده و صدها زندانی را فراری داده و تسلط خود بر بخش شرقی موصل را اعلام کرده است.

منبع مذکور افزود: شمار زیادی از عناصر امنیتی عراق پایگاه‌ها و مراکز خود را که به تصرف گروه‌ تروریستی داعش درآمده ترک کرده‌اند و داعش اقدام به سوزاندن ساختمان‌ها و مراکز دولتی و همچنین فرودگاه موصل و تعدادی از مراکز سوخت رسانی کرده و شماری از خبرنگاران موصل را ربوده است.

این منبع با بیان اینکه داعش 1400 زندانی زندان «بادوش» را فراری داده، افزود: هم اکنون فرودگاه و پایگاه نظامی الغزلانی و همچنین دو شبکه ماهواره‌ای را به تصرف خود درآورده و هزاران خانواده موصلی در حال فرار به کردستان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.