سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۰

ˈسیدمحمد موسوی ˈ شامگاه دوشنبه درحاشیه مراسم جشن گلریزان انجمن معلولان توانای شهرستان آمل به خبرنگار ایرنا گفت : دولت برای تقدیم این…

ˈسیدمحمد موسوی ˈ شامگاه دوشنبه درحاشیه مراسم جشن گلریزان انجمن معلولان توانای شهرستان آمل به خبرنگار ایرنا گفت : دولت برای تقدیم این لایحه به مجلس از توان فکری کارشناسان و دایره حقوقی کانون معلولان کشور استفاده کرد و به نظر می رسد، قانون کاملی در راستای حمایت از معلولان تصویب شود.

وی افزود: در قانون جدید حمایت از معلولان به حقوق معلولان در بخش های آموزش ، بهداشت و درمان ، توانبخشی و اشتغال آنان توجه ویژه ای شده است.

رییس هیات مدیره کانون معلولان کشور، شمار معلولان درایران را حدود 7 میلیون نفر اعلام واضافه کرد: البته این شمار افراد شناسایی شده هستند ، اما شاید تعداد آنان بیشتر از آمارهای اعلام شده باشد.

موسوی به جایگاه مهم وبین المللی جمهوری اسلامی ایران در کنوانسیون معلولان جهان اشاره کرد وادامه داد: ایران این کنوانسیون را امضاء کرده وبه همه حقوق معلولان در این زمینه احترام می گذارد.

وی یادآورشد: موضوع مناسب سازی معابرشهری، یکی از موضوع های جدی هست که از طریق کانون معلولان کشور با شهرداریها از طریق انجمن های شهرستانها برای حضور بیشتر معلولان در جامعه درحال پیگیری هستیم.ک/3

608/7327/1859

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.