جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۲۶

به گزارش میهن پست – در جلسه روز  هیأت وزیران به ریاست رئیس‌جمهور، فهرست ممنوعیت خرید کالاهای خارجی دارای مشابه تولید داخل به…

به گزارش میهن پست – در جلسه روز  هیأت وزیران به ریاست رئیس‌جمهور، فهرست ممنوعیت خرید کالاهای خارجی دارای مشابه تولید داخل به تصویب رسید.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، فهرست ممنوعیت خرید کالاهای خارجی دارای مشابه تولید داخل در جلسه هیئت وزیران به ریاست رئیس جمهور به تصویب رسید.

جلسه هیأت وزیران به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور اعضای دولت تشکیل شد و در موضوعات گوناگون کشور بحث و تصمیم‌گیری شد.

در ابتدای این جلسه معاون امور اجرایی رئیس‌جمهور از ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی گزارشی به دولت ارائه کرد.

بر پایه این گزارش حدود 9 درصد از جمعیت ایران ثبت نام نکرده و دو میلیون و چهار صد هزار نفر نیز که تا فروردین ماه جاری یارانه دریافت کرده بودند، از ادامه دریافت آن انصراف داده‌اند.

هیأت وزیران از کسانی که به دعوت دولت و اقشار مرجع پاسخ مثبت دادند و در شرایط دشوار اقتصادی کنونی حاضر شدند داوطلبانه از دریافت این مبلغ اعلام انصراف نمایند، تشکر و قدردانی می‌نماید و این مشارکت ارزشمند در مدیریت منابع ملی را سپاس می‌گوید.

این مشارکت علاوه بر ارزش مادی که می‌تواند به اجرای برنامه‌های دولت در حمایت از تولید، تأمین امنیت غذایی و توسعه بیمه‌ها کمک کند واجد ارزش بیشتری به لحاظ همراهی ارزشمند معنوی با دولت بود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور هر سه ماه یکبار گزارش مصارف منابع آزاد شده از محصل انصراف را به افکار عمومی ارائه خواهد کرد و امید دارد که به تدریج با آشکار شدن آثار سیاست‌های دولت منابع حاصل از هدفمندی به صورت دقیق‌تری به مصرف حمایت گسترده از محرومان جامعه سوق داده شود.

همچنین هیأت وزیران از دست‌اندرکاران اجرایی ثبت نام که با شایستگی فراوان به این امر مهم اهتمام کردند و این حجم از ثبت نام را در مدت محدود و به روش الکترونیکی سازماندهی کردند، تشکر و قدردانی کرد.

علی‌رغم محدودیت منابع، عزم دولت برای بهبود نظام سلامت و توسعه پوشش بیمه و تأمین امنیت غذایی جدی است و حمایت از تولید و خروج از رکود و استمرار مهار تورم را در دستور کار خود دارد.

در ادامه و به منظور حمایت از تولید داخلی هیأت وزیران فهرست ممنوعیت خرید کالاهای خارجی که دارای مشابه تولید داخلی هستند را مورد تصویب قرار داد.

همچنین اساسنامه شرکت‌های زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، اساسنامه شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و اصلاح اساسنامه سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی به تصویب هیأت وزیران رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *