سه شنبه، ۲۵ آبان ۹۵ - ۱۰:۵۲
ساختار هستی

تصویر شگفت انگیز تلسکوپ هابل از ساختار هستی در حالی منتشر شده که این تصویر از کهکشان NGC 1222 و توسط دوربین میدان…

تصویر شگفت انگیز تلسکوپ هابل از ساختار هستی در حالی منتشر شده که این تصویر از کهکشان NGC 1222 و توسط دوربین میدان گسترده این تلسکوپ تهیه شده است . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .کهکشان NGC 1222 یکی از کهکشان هایی است که در دسته کهکشان عدسی جای می گیرد . این دسته از کهکشان ها به دلیل غبار آلود بودن جو اطراف آنها و ناصاف بودن شکل ظاهریشان در میان اختر شناسان به عنوان کهکشان های کسل کننده معروف هستند چرا که هیچ انفجاری در آنها نیست و یا اینکه به علت وجود همین گرد و غبار ها چیزی از داخل آنها مشخص نیست .

اما کهکشان NGC 1222 با بقیه کهکشان های از این دست متفاوت است در این کهکشان به دلیل وجود منابع عظیم گازی زایش ستاره های انفجاری بسیار زیاد است . در NGC 1222 هسته مرکزی از سه بخش فشرده تشکیل شده است .اخترشناسان اعتقاد دارند این کهکشان در گذشته های دور دو کهکشان کوچکتر را بلعیده و موقعیت خودش به همین دلیل کمی انحراف یافته است .

تصویر رنگی  جدید منتشر شده از دوربین میدان گسترده شماره سه تلسکوپ هابل یک ساختار شگفت انگیز  از هستی را به نمایش گذاشته است . این تصویر نشان می دهد که چطور  رشته های غبار آلود  گازی  و روشن گازی در شکل‌ گیری ستاره‌ ای بزرگ و قدرتمند مشارکت دارند .

البته هنوز اطلاعات دقیقی از کهکشان NGC 1222  وجود ندارد اما محققان نجوم امیدوارند با نصب دوربین شماره ۳ هابل دانسته ها در مورد این کهکشان زیبا افزایش یابد .

[box type=”success” ]کهکشان NGC 1222 یک کهکشان عدسی گونه‌ای از کهکشان است که در طبقه‌بندی کلاسیک کهکشان‌ها میان کهکشان بیضوی و کهکشان مارپیچی قرار می‌گیرد. این کهکشان‌ها دیسک هستند ولی به علت زیاد بودن غبار میان ستاره‌ای شکل عدسی به خود گرفته و البته زایش ستارگان در این دسته کهکشان‌ها زیاد است.[/box]

با هم در میهن پست تصویر شگفت انگیز تلسکوپ هابل از ساختار هستی را تماشا می کنیم.

تصویر شگفت انگیز تلسکوپ هابل از ساختار هستی

 

[highlight]منبع [/highlight]: sci-news

3 دیدگاه برای “تصویر شگفت انگیز تلسکوپ هابل از ساختار هستی در کهکشان NGC 1222”

  1. ملیجک گفت:

    شاید بهتر بود میگفتید ساختار یک کهکشان نه ساتار هستی

  2. ریحانه گفت:

    خیلی شگفت انگیزه

  3. بنیامین گفت:

    امیدوارم این اطلاعات بیشتر و کاملتر بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.