یکشنبه، ۱۵ دی ۹۸ - ۱۱:۳۸
تصویر فضایی دریای خزر

تصویر فضایی دریای خزر در هفته گذشته به عنوان یکی از برترین تصاویر وب سایت اسپیس قرار گرفت.  برای مشاهده تصاویر و توضیحات…

تصویر فضایی دریای خزر در هفته گذشته به عنوان یکی از برترین تصاویر وب سایت اسپیس قرار گرفت.  برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با مهین پست همراه شوید.

تصویر فضایی دریای خزر در حالی این روزها توجه زیادی را به خود جلب کرده که پایگاه خبری اسپیس منتخبی از تصاویر فضایی برتر روزهای اخیر را منتشر کرده است.

این تصویر بسیار زیبا توسط فضانوردان “ایستگاه فضایی بین‌المللی” ثبت شده است. در این تصویر، نوری سبز رنگ در اتمسفر بالایی زمین بر فراز دریای خزر دیده می‌شود. در تاریخ ۲۹ دسامبر ۲۰۱۹ میلادی، هنگامی که ایستگاه فضایی بین‌المللی ۴۲۰ کیلومتر از زمین فاصله داشت و در حال گردش به دور زمین بود، این عکس زیبا گرفته شد.

تصویر فضایی دریای خزر

ستاره‌ها و انتشار نور در هوا بر فراز ایران

اولین تصویر دهه جدید از طلوع ماه از منظر فضا کریستینا کخ ( Christina Koch) از فضانوردان فعلی مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی، به تازگی تصویری از طلوع ماه با کاربران به اشتراک گذاشت که از ایستگاه فضایی دیده شده است و اولین تصویر طلوع ماه در دهه جدید به حساب می‌آید. تصویر مذکور در تاریخ دو ژانویه رصد شده است.

تصویر فضایی دریای خزر

رشته‌های مغناطیسی و کهکشان نهنگ

یک تصویر جدید از کهکشان ان‌جی‌سی ۴۶۳۱(NGC ۴۶۳۱) یا کهکشان نهنگ ثبت شده که دیسک ستاره‌ای را به رنگ صورتی نشان می‌دهد. ولی در عین حال طناب‌هایی از رشته‌های مغناطیسی هم در بالا و پایین دیسک کهکشان دیده می‌شود که به رنگ آبی و سبز هستند.

تصویر فضایی دریای خزر

کاوشگر مارس ۲۰۲۰ ناسا پس از تلاش‌های متعدد محققان این سازمان برای اولین بار توانست با موفقیت در یک اتاق استریل اولین آزمایش رانندگی خود را انجام دهد.

این آزمایش در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۹ میلادی و در “آزمایشگاه پیش‌رانش جت “(JPL)  واقع در کالیفرنیا انجام شده است. انجام این آزمایش گامی بسیار مهم برای ناسا بود تا پرتاب این فضاپیما در شش اوت سال جاری با موفقیت انجام شود.

تصویر فضایی دریای خزر

مارس ۲۰۲۰ گواهینامه رانندگی گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *