شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۸

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی بر لزوم تعامل سازنده بین این نهاد و اداره کل بهزیستی تأکید کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی بر لزوم تعامل سازنده بین این نهاد و اداره کل بهزیستی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مرکزی، سید جعفر نظامدوست در نشست مشترک جهاددانشگاهی و بهزیستی استان مرکزی با اشاره به همکاری‌های مشترک بین این دو دستگاه از سنوات گذشته و دغدغه‌های مشترکی که در بهزیستی و جهاد دانشگاهی وجود دارد، اظهار کرد: امید است که در این مقطع و فرصت ایجاد شده بتوان تعاملی سازنده را در جهت رفع مشکلات موجود در استان رقم بزنیم.

وی بر تعامل بیشتر و بهتر به منظور شناسایی زمینه‌های مشترک تأکید کرد و گفت: لازم است که زمینه‌های مشترک به واسطه معاونان جهاد دانشگاهی و کارشناسان بهزیستی استان بررسی شود و با شناخت این فرصت‌ها، در راستای تعامل بیشتر گام برداشته شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه مشترک این نهاد با سازمان بهزیستی استان گفت: انعقاد این تفاهم‌نامه که در آینده نزدیک و با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های دو طرف انجام خواهد شد می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های بیشتری برای خدمت به مردم باشد.

به گزارش ایسنا؛ علی‌اکبر فراهانی مشاور رئیس جهاد دانشگاهی در امور معاونت‌ها با اشاره به بخش‌های مختلف و گروه‌های کاری فعال در این نهاد گفت: در حال حاضر گروه‌های اقتصاد توسعه که سند توسعه اشتغال استان را تدوین کرده است، گروه توسعه اجتماعی، توسعه کالبد شهری، کارگروه صنعت و بهینه‌سازی انرژی و گروه تازه‌تأسیس آینده‌پژوهی در این نهاد به فعالیت مشغولند و بسیاری از پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی استان را به انجام رسانده و یا درحال انجام دارند.

در این نشست مسعود شهرجردی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان نیز به تشریح اقدامات این معاونت پرداخت و افزود: جهاد دانشگاهی بر اساس برنامه پنجم توسعه رویکرد تعامل با دستگاه‌های اجرایی را در پیش گرفته و در این راستا ادارات مختلف می‌توانند از خدمات و پتانسیل مجموعه جهاد استفاده کنند.

وی با اشاره به این‌که در حوزه آموزش؛ دوره‌های آموزشی علمی کاربردی و آموزش تخصصی مدنظر است، تصریح کرد: در این راستا می‌توانیم با دانشکده علمی کاربردی بهزیستی تعاملات لازم را برقرار کرده و در حوزه آموزش تخصصی نیز در قالب بخشنامه‌ها، نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی جهت کارکنان و مدیران دستگاه‌های آموزشی اقدام کنیم.

وی در خصوص تحقق این همکاری‌ها توسط معاونت آموزش جهاد دانشگاهی استان مرکزی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا آقاجانی مدیر دفتر همیاری اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی استان نیز به تهیه بانک اطلاعاتی از مشاوران اشاره کرد و گفت: از این بانک اطلاعاتی که در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی تقسیم‌بندی شده می‌توان در برنامه‌های بهزیستی و ارائه مشاوره در زمینه‌های مختلف استفاده کرد.

وی اضافه کرد: در بحث آموزش مدیران، کارشناسان و هم‌چنین در امر تربیت مربی نیز جهاد دانشگاهی دارای پتانسیل بالایی است و می‌توان در اجرای طرح‌های کاربردی و ارائه راهکارهای مناسب جهت اشتغال از خدمات این نهاد به صورت بهینه استفاده کرد.

به گزارش ایسنا؛ در این نشست که در مرکز تخصصی و فوق تخصصی درمان ناباروری امید رویان برگزار شد غفارزاده مدیر این مرکز با اشاره به توانایی این مرکز درمانی در پیشگیری از بیماری‌های ژنتیکی قبل از تولد اظهار کرد: این مرکز از طریق روش‌های آزمایشگاهی قبل از تولد می‌تواند از تولد نوزادانی که دارای مشکلات ژنتیکی هستند جلوگیری کند؛ براین اساس و با توجه به خدمات و رویکردهای بهزیستی در این حوزه می‌توانیم با این اداره کل در این بخش همکاری کرده و نسبت به ارائه آموزش‌های لازم اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از معضلات امروز در امر ناباروری و مشکلات ژنتیکی، عدم آماده‌سازی زوجین قبل از تولد نوزاد است و با توجه به این‌که 20 تا 30 درصد موفقیت ما در این مرکز منوط به این آمادگی است، می‌توان با ارائه‌ آموزش‌های لازم و تعامل بیشتر بهزیستی و جهاد دانشگاهی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای زوجین، این آماده‌سازی را عملیاتی کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *