پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۳

به گزارش ایرنا دکتر ˈعیسی منصوریˈ چهارشنبه شب در نوزدهمین همایش گرامیداشت روز صنعت و معدن در محل شرکت نمایشگاه های بین المللی…

به گزارش ایرنا دکتر ˈعیسی منصوریˈ چهارشنبه شب در نوزدهمین همایش گرامیداشت روز صنعت و معدن در محل شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان در گرگان اظهارکرد: نوآوری ابزار رقابت در صحنه جهانی است و در بنگاه های متوسط اقتصادی اتفاق می افتد ولی چون تعداد آنها در کشور ما کم است نمی توان درباره آن صحبت کرد.

وی با بیان اینکه داستان سرمایه گذاری در ایران متفاوت از معمول است، گفت: نکته دیگر این است که در شرایط تحریم و رکود اقتصادی صحبت از صنایع نیازمند ابزار تکنولوژی پیچیده، نباید باشد.

به گفته منصوری، در این شرایط معمولا سهم صنایع خرد و کوچک در اقتصاد بیشتر می شود و در صورتی که کشورها بدرستی نقش آفرینی کنند، نوآوری جدید از دل آنها شکل می گیرد.

وی ادامه داد: از نکات مهم دیگر درسیاست های ابلاغی، پایایی صنعت است که آن در دراز مدت بتواند خود را نگه دارد و منطبق با هنجارها و سنت های منطقه باشد.

وی افزود: هم اینک صنایع کشور به دلیل تحریم و سیاست های گذشته به سه بخش صنایعی مانند خودرو و لوازم خانگی که بازار خوبی ندارند، صنایعی که محصولاتشان به صورت انحصاری و نیمه انحصاری وارد بازار جهانی می شود مانند پسته، زعفران و فرش و صنایعی که در این دوره رونق گرفته و تقاضای خوبی برای آنها در بازار داخلی وجود دارد مانند پتروشیمی و کشاورزی(دامی و باغی) تقسیم می شود.

منصوری به سرمایه گذاران توصیه کرد که در کوتاه مدت و میان مدت بر صنایع کوچک تر تمرکز کنند و به تدریج آنها را به سمت نوآوری دقیق تر ببرند که اگر این اتفاق بیافتد فرصت و ظرفیت خوبی برای توسعه استان مبتنی بر توانمندی های طبیعی آن می باشد.

در این همایش، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور داشت.

در پایان نیز از پیشکسوتان، واحدهای صنعتی و معدنی و صادرکنندگان نمونه تجلیل به عمل آمد و از تمبر اختصاصی روز صنعت و معدن با حضور مسوولان کشوری و استانی رونمایی شد.

7464/601

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.