پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۴

به گزارش ایرنا سید حمید کلانتری روز پنجشنبه در جمع فرمانداران و بخشداران مناطق مختلف استان یزد افزود: هم اکنون 16درصد جمعیت جامعه…

به گزارش ایرنا سید حمید کلانتری روز پنجشنبه در جمع فرمانداران و بخشداران مناطق مختلف استان یزد افزود: هم اکنون 16درصد جمعیت جامعه مورد هدف، زیر پوشش بیمه این صندوق هستند که این رقم باید به 80 درصد برسد.

وی بدون اشاره به تعداد جمعیت روستایی کشور اظهار داشت: هم اکنون نزدیک به هفت میلیون نفر از جمعیت مورد هدف در کشور زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دارند.

کلانتری با بیان اینکه پنج درصد حق بیمه را روستاییان و 10 درصد را دولت پرداخت می کند گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی در سال 92 مبنی بر زیر پوشش قرار گرفتن کشاورزان ساکن مناطق شهری، 5/1 میلیون نفر به جمعیت بیمه شده اضافه شد.

این مسوول همچنین تعداد کارگزاران بیمه در سطح کشور را سه هزارو 500 نفر اعلام کرد.

کلانتری، سال 84 را آغاز تاسیس این صندوق اعلام نمود و افزود: پیش از این برای عضو شدن در این صندوق، شرط سنی مطرح بود ولی هم اکنون تمام روستاییان، کشاورزان و عشایر در هر سنی می توانند از مزایای این بیمه استفاده کنند.

در نشست یاد شده اعلام شد از 53 هزار خانوار روستایی ساکن در استان یزد 18 هزارو 57 خانوار زیر پوشش صندق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر هستند.ک/2

650

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.