چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۰

به گزارش خبرنگار مهر ،علیرضا افتخاری عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش پلدختر اظهار داشت: آمار شرکت کنندگان کنکور سال…

به گزارش خبرنگار مهر ،علیرضا افتخاری عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش پلدختر اظهار داشت: آمار شرکت کنندگان کنکور سال گذشته این شهرستان دو هزار و 321 نفر بوده که در سال 93 به یک هزار و 987 نفر رسیده که تعداد یک هزار و 103 نفر زن و 884 نفر مرد است.

وی عنوان کرد: آمار شرکت کنندگان کنکور سال  92 گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی سال گذشته شهرستان پلدختر 192 نفر بوده که در سال جدید 165نفر رسیده که 15درصد کاهش نشان می دهد.

وی گفت:  آمار شرکت کنندگان گروه آزمایشی هنر سال گذشته این شهرستان  28 نفر و آمار امسال 20 نفر است که نسبت به سال گذشته هشت درصد کاهش نشان می دهد.

وی افزود: آمار شرکت کنندگان گروه آزمایشی علوم تجربی در سال گذشته شهرستان پلدختر یک هزار و 398 نفر و آمار شرکت کننده این گروه در سال جدید یک هزار و 307 نفر بوده که نسبت به سال گذشته 17درصد کاهش داشته است.

مدیر آموزش و پرورش پلدختر گفت: آمار شرکت کنندگان گروه آزمایشی زبانهای خارجی سال گذشته این شهرستان 101نفر بوده و در سال جدید117 نفر است که نسبت به سال گذشته  16درصد رشد نشان می دهد.

افتخاری به  آمار شرکت کنندگان گروه آزمایشی علوم انسانی شهرستان پلدختر اشاره کرد و افزود: سال گذشته در این گروه آزمایشی 593 نفر شرکت کردند و در سال جدید 378 نفر در آزمون گروه علوم انسانی شرکت می کنند که نسبت به سال گذشته آمار شرکت کننده 36 درصد کاهش داشته است

وی با بیان اینکه آزمون کنکور امسال در سه روز در تاریخ های 7 و 5،6 تیرماه برگزار می شود گفت: آزمون رشته ریاضی صبح و رشته هنر عصر روز پنجشنبه، صبح جمعه رشته علوم تجربی و عصر همان روز رشته زبان های خارجه و شنبه رشته علوم انسانی همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی تعداد حوزه های برگزاری کنکور در شهرستان پلدختر را 17حوزه عنوان کرد و افزود: از این تعداد 6 حوزه برای برادران و 9 حوزه مختص خواهران در نظر گرفته شده است و دو حوزه مختلط زبان خارجه و هنر نیز وجود دارد.

وی گفت: تعداد نیروهای درگیر و عوامل اجرایی آزمون کنکور 250 نفر به طور مستقیم و تعداد نیروی انتظامی مورد نیاز 20 نفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.