شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۶

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین طهماسبی عصر شنبه در مراسم تودیع و معارفه روسای مراکز تحقیقات و آموزش جهاد کشاورزی استان اردبیل اضافه…

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین طهماسبی عصر شنبه در مراسم تودیع و معارفه روسای مراکز تحقیقات و آموزش جهاد کشاورزی استان اردبیل اضافه کرد: باید در این حوزه برنامه‌ریزی بگونه ای باشد که در دانشگاه‌ها کیفیت آموزش ارتقاء یافته در عین حال کمیت را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: براین اساس مصوبه‌ای در ماه گذشته به تصویب رسید که برپایه آن در 10 استان مراکز آموزش و تحقیقات ادغام می‌شود تا یک صرفه‌جویی و چابک‌سازی در استان‌ها انجام شود.

معاون پژوهشی و فن‌آوری تحقیقات، ترویج و آموزش وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: علاوه بر این براساس این مصوبه از ظرفیت‌های هر دو مجموعه مراکز آموزشی و تحقیقاتی از لحاظ آموزشی و نیروی انسانی استفاده بهینه خواهد شد.

وی آموزش بهره‌برداران و تولیدکنندگان را از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی و شخص وزیر در بخش آموزش این حوزه برشمرد و تاکید کرد که در گذشته به خوبی به این اصل پرداخت نشده است.

طهماسبی عنوان کرد: در واقع به این نتیجه رسیدیم که تولیدکنندگان باید سطوح مختلفی از آموزش در بخش‌های کشاورزی و باغداری را سپری کنند و این آموزش باید هدف‌دار و طبقه‌بندی شده باشد.

وی این استان را از جمله استان‌های مهم کشاورزی به سبب تولید در کشور دانست و بیان داشت: از مهمترین کارها در وزارت جهاد کشاورزی اثربخشی است که این مورد وابسته به مرکز تحقیقات بوده و باید خیلی جدی ‌تر از قبل دنبال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *