پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۳

به گزارش ایرنا، ˈعلیرضا محسنیˈ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران استانی و به مناسبت هفته تامین اجتماعی افزود: تعداد مستمری بگیران بیمه تامین…

به گزارش ایرنا، ˈعلیرضا محسنیˈ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران استانی و به مناسبت هفته تامین اجتماعی افزود: تعداد مستمری بگیران بیمه تامین اجتماعی استان در سال 91 ، 48 هزار و 654 نفر بود که این میزان به 52 هزار و 522 نفر در سال 92 رسیده است.

وی اظهار کرد: هم اکنون تعداد بیمه شدگان اصلی استان 229 هزار و 340 نفر هستند که این میزان جمعیت در سال 91 ، 223 هزار و 841 نفر بود.

این مسوول ادامه داد: بیمه شدگان اجباری استان در سال 91 ، 158 هزار و 215 نفر بودند که این میزان در سال 92 با دو درصد کاهش به 155 هزار و 539 نفر رسید.

محسنی گفت: تعداد حادثه دیدگان ناشی از کار در سال 91 ، 846 نفر بود که این تعداد این رقم در سال 92 با 12 درصد رشد به میزان 950 نفر رسید.

مدیر کل بیمه تامین اجتماعی استان قزوین خاطرنشان کرد: تعداد کارگاههای فعال بیمه پرداز در سال 91 ، 14 هزار و 831 عدد بود که این میزان در سال 92 به 15 هزار و 628 کارگاه افزایش یافت.

وی با اشاره به بروز شدن بودجه این سازمان در سال جاری اظهارکرد: با روی کارآمدن دولت تدبیر وامید و همچنین مدیریت جدید سازمان، بودجه های استانی این اداره کل تغییرات خوبی کرده است .

محسنی اظهارکرد: همچنین بیمه تامین اجتماعی همه مطالبات سال گذشته طرف قرارداد خود را به موسسات تشخیصی درمانی استان پرداخت و حتی مطالبات فروردین ماه امسال برخی از بیمارستانها و مراکز را پرداخت کرده است.

وی از گرفتن مجوز یک کارگزاری و افتتاح یک شعبه این بیمه در قزوین و محمدیه خبر داد و گفت: ساختمان جدید این بیمه نیز با فضای هفت هزار متری با اعتبار 100 میلیارد ریال قرار است ظرف مدت دو سال ساخته شود.

این مسوول از وصول 800 میلیارد ریال از بدهی کارفرمایان استان در سال گذشته خبر داد و گفت: این 800 میلیارد ریال از بدهی یکهزار و 600 میلیارد ریال کارفرمایان استان وصول شده است.

محسنی خاطرنشان کرد: با فراهم شدن بستر مناسب، همه دفترچه های درمانی تامین اجتماعی به کارت هوشمند تبدیل خواهد شد و این مهم می تواند بسیاری از مشکلات قبل را برطرف نماید.

وی در خصوص بیمه های مشاغل سخت و زیان آور نیز یادآور شد: موضوع بیمه های این نوع از مشاغل همواره یکی از دغدغه های بیمه تامین اجتماعی بوده است و این موضوع سازمان را با چالش های مواجه کرده است.

64 درصد از جمعیت استان قزوین زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

7391/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.