پنجشنبه، ۲۴ بهمن ۹۸ - ۱۰:۲۸
تعداد کاربران واتساپ

تعداد کاربران واتساپ طبق اعلام رسمی این شرکت که از زیر مجموعه های فیسبوک است حالا به 2 میلیارد نفر رسیده. در ادامه…

تعداد کاربران واتساپ طبق اعلام رسمی این شرکت که از زیر مجموعه های فیسبوک است حالا به 2 میلیارد نفر رسیده. در ادامه به بررسی این خبر می پردازیم.

شرکت واتساپ با انتشار پستی در وبلاگ این شرکت اعلام کرد که تعداد کاربران واتساپ حالا به دو میلیارد نفر رسیده است. شرکت واتساپ ضمن اشاره به دو میلیاردی شدن پیام‌رسانش، به اهمیت رمزگذاری پیام های کاربران اشاره کرد که البته با نگرانی قانونگذاران دنیا همراه بوده است.

تعداد کاربران واتساپ

دولت ها می گویند این اقدام باعث می شود تا نتوان به پیام های کاربران در مواقع حساس مثل اقدامات تروریستی، کودک آزاری و دیگر جرایم سنگین دسترسی یافت.

«ویل کاثکارت» (Will Cathcart) مدیرعامل پیام رسان مورد بحث در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال گفت که این شرکت برنامه ای برای غیرفعال کردن رمزگذاری پیام های کاربران ندارد:

«در تمام طول تاریخ انسان ها این حق را داشته اند تا به طور خصوصی با هم ارتباط برقرار کنند و به عقیده ما این حق نباید در جامعه مدرن از بین برود.»

البته وی افزود که در صورت لزوم، متادیتا (metadata) را در اختیار پلیس قرار خواهد داد.

کاثکارت در ادامه صحبت های خود گفت که این شرکت قصد دارد همانند آنچه مارک زاکربرگ سال گذشته اعلام کرد، واتساپ را با دیگر پیام رسان های فیسبوک ادغام کند.

البته وی اعتراف کرد که ادغام مسنجرها محدودیت هایی را در پی خواهد داشت و ممکن است برخی قابلیت های مسنجر در واتساپ قابل استفاده نباشند.

پیام‌رسان واتساپ که توسط اکثر کاربران ایرانی واتساپ تلفظ می شود، از باگ ها و آسیب پذیری های متعددی در چند سال گذشته رنج برده است. نفوذ به گوشی مقامات دولتی 20 کشور دنیا، سرقت فایل های گوشی با ارسال گیف مخرب و از کار انداختن اپ اعضای گروه و تغییر پیام ها در نسخه دسکتاپ، تنها چند مورد از آسیب پذیری های این پیام رسان هستند.

چند روز قبل ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس به کاربران توصیه کرد تا فیسبوک را پاک کنند و امنیت ضعیف واتساپ را به سخره گرفت.

[highlight]منبع: wsj[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *