دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۲۲

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، سیدمحمد حسینی عبداللهی در خصوص روند اخیر بازار سرمایه، افزود: سهامدارانی که برای کوتاه مدت وارد بازار می…

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، سیدمحمد حسینی عبداللهی در خصوص روند اخیر بازار سرمایه، افزود: سهامدارانی که برای کوتاه مدت وارد بازار می شوند باید به این نکته توجه کنند که سود مناسب آنها با ریسک بسیار بالایی همراه است که در صورت پذیرش چنین شرایطی وارد بازار شوند نه به آن صورت که در شرایط هیجانی سهامی را در قیمت بالا خریداری کنند و در قیمت پایین با ضرر هنگفت خارج شوند.

وی ادامه داد: در این میان سرمایه گذارانی که صبور هستند، می توانند سودهای مناسبی را کسب کنند معمولا بهترین خصلتی که شرایط کنونی بازار موجب رشد سرمایه سهامدار می شود، صبر است.

به گفته وی، بازار افت و خیزهای این چنینی را زیاد از سر گذرانده است و سهامداران باید در این زمینه مانند یک سهامدار باتجربه عمل کنند و آگاه باشند که اگر در این شرایط هیجانی سهمی را به قیمت پایین از دست بدهد، دیگر نمی تواند دوباره آن سهم را با آن قیمت به دست بیاورد.

عبداللهی در خصوص زیرکی برخی سهامداران در شرایط کنونی بازار گفت: برخی سهامداران که هم از تجربه و هم از هوش کافی در بازار برخوردارند در شرایطی که قیمت ها مناسب خرید است، پرتفوی خود را تقویت می کنند تا در آینده نزدیک از سود مطلوبی برخوردار شوند.

مدیرعامل کارگزاری آبتین استاک درباره انتشار اوراق تبعی خاطرنشان ساخت: اوراق تبعی نیز راهکار خوبی است تا به رشد بازار سرمایه کمک کند به نظر می رسد، به تدریج این اوراق تاثیر خود را بر بازار می گذارند چون قیمت هایی که برای این ابزار معاملاتی تعیین شده قطعا قیمت ها کارشناسی شده است.

عبداللهی اظهار داشت: برای اطمینان خاطر سهامداران می توان اوراق تبعی را یک نوع بیمه سهام در نظر گرفت که می تواند در وضعیت بازار تاثیر بگذارد.

وی در پایان متذکر شد: معتقدم به طور کل بازار در زمانی که با رشد هیجانی روبه رو است احتیاج به توجه بیشتری دارد تا زمانی که با نوسان همراه است.

اقتصام(2)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *