شنبه، ۱۴ بهمن ۹۶ - ۱۰:۱۱
تعرفه جدید اینترنت مشترکان کم مصرف

تعرفه جدید اینترنت مشترکان کم مصرف موضوعی است که وزیر ارتباطات در پاسخ به انتقاداتی که به نرخ های جدید اینترنت می شود ،…

تعرفه جدید اینترنت مشترکان کم مصرف موضوعی است که وزیر ارتباطات در پاسخ به انتقاداتی که به نرخ های جدید اینترنت می شود ، به آن پرداخته و از تدوین تعرفه جدید برای مشترکان کم مصرف که پهنای باند بالا نیاز دارند،صفحه اینستاگرام خود ، خبر داده است . تعرفه جدید مشترکان کم مصرف اینترنت برای آن دسته از کاربرانی که چندان علاقه و وقتی به وبگردی را ندارند خبری خوب است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

آذری جهرمی علاوه بر اعلام خبر تعرفه جدید اینترنت مشترکان کم مصرف ، در مورد وجود انحصار برای شرکت مخابرات ایران در واگذاری اینترنت خانگی نیز صحبت کرده و گفته: همانگونه که قبلا عرض کرده بودم باتوجه به مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات و لزوم اصلاح این رفتار، شرکت مخابرات ایران تاکنون با ۲ شرکت دیگر به تفاهمات قراردادی رسیده و با ابلاغ آن به استان های خود شرایط برای خرید سرویس از این شرکت ها فراهم شده است.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر نحوه اجرای این مصوبه نظارت کند،  در صورت وجود مشکل گزارش آن به سامانه ۱۹۵ در پیگیری موثر خواهد بود.

تعرفه جدید اینترنت مشترکان کم مصرف

جهرمی در خصوص تعرفه جدید اینترنت مشترکان کم مصرف گفته :

در تعرفه جدید، مشترکین کم مصرف که پهنای باند بالا نیاز دارند، فاقد انتخاب مناسب هستند. برای رضایت این دسته از کاربران، پیشنهادهایی در حال بررسی است که تلاش می کنیم تا فروردین ماه به نتیجه نهایی برسد و البته در مورد بهبود کیفیت بازی های آنلاین، علاوه بر اینکه کیفیت این بازی ها مورد پایش دائمی قرار گرفته تا شرایط نسبی فعلی تثبیت شود، تیمی مشغول به مذاکره و پیگیری است تا بهبود مناسبی حاصل شود.

با این حال و با توجه به ارائه تعرفه جدید اینترنت مشترکان کم مصرف ، در تعرفه جدید، شرکت ها موظفند ابتدا از اینکه سرعت مورد تقاضای مشترک قابل واگذاری است اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به «دائری» اقدام کنند.

جهرمی در توضیحات بیشتری گفته است که «دائری» سرویس بدون حصول اطمینان از سرعت تخلف است و سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر حسن اجرای مصوبه نظارت کند که در این خصوص لیست سایت های داخلی که نیم بها محاسبه می‌شوند، در مصوبه آمده که تمامی سایت هایی که در درون کشور میزبانی می‌شوند باید نیم بها محاسبه شوند و البته بنابراین لیست پانصد سایت سابق فاقد اعتبار برای محاسبه نیم بها مشخص است و شرکت های ارائه دهنده سرویس موظفند مصوبه را اجرا کنند.

[highlight]منبع[/highlight]  مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.