یکشنبه، ۱۴ آذر ۹۵ - ۱۱:۰۶
تعرفه مکالمه تلفن ثابت به موبایل

کاهش تعرفه مکالمه تلفن ثابت به موبایل با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در حالی دستخوش تغییرات شده است که کمیسیون تنظیم مقررات…

کاهش تعرفه مکالمه تلفن ثابت به موبایل با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در حالی دستخوش تغییرات شده است که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با اصلاح مصوبه پیشین خود، محاسبه کارکرد مکالمات تلفن ثابت به موبایل را برمبنای نیم دقیقه تصویب کرد.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به منظور کاهش تعرفه مکالمه تلفن ثابت به موبایل در جلسه شماره ۲۴۶ خود مصوبه شماره ۶ جلسه ۲۳۷، در مورد مبنای محاسبه تعرفه تلفن ثابت را که مربوط به خردادماه سال جاری می شود، اصلاح کرد.

تعرفه مکالمه در حالی است که هر چند وقت یکبار در ایران تغییر می کند اما براساس این مصوبه، محاسبه کارکرد مشترکان برای مکالمات تلفن ثابت داخل استانی براساس دقیقه انجام و محاسبه خواهد شد و همچنین محاسبه کارکرد مشترکان برای مکالمات تلفن ثابت به ثابت بین استانی و ثابت به تلفن همراه بر اساس زمانهای نیم دقیقه ای محاسبه می شود.

تعرفه مکالمه

براساس مصوبه قبلی، محاسبه تعرفه مکالمه یا همان کارکرد مشترکان برای تمامی مکالمات تلفن ثابت داخل استانی براساس دقیقه انجام و برای کسری از دقیقه به بالا گرد و معادل یک دقیقه محسوب می‌شد که با اصلاحیه اخیر عبارت «برای کسری از دقیقه به بالا گرد و معادل یک دقیقه محسوب می‌شد» حذف شده است.

در همین حال محاسبه کارکرد مشترکان برای تمامی مکالمات تلفن ثابت به ثابت بین استانی و ثابت به تلفن همراه براساس ثانیه انجام و برای کارکردهای زیر ۳۰ ثانیه به بالا نیم دقیقه گرد و محاسبه می‌شد که هم اکنون نیز این مصوبه به شکل « براساس زمان‌های نیم دقیقه‌ای» اصلاح شده است.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight][/highlight][highlight]mehrnews[/highlight]

یک دیدگاه برای “تعرفه مکالمه تلفن ثابت به موبایل طی مصوبه ای کاهش یافت”

  1. شیده گفت:

    تلفن ثابت کلا تو خونه ما حذف شده همه از موبایل استفاده می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *