چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر، حامد حسینی عصر چهارشنبه در نشست خبری ارائه گزارش عملکرد یکساله مدیریت شهری مشهد  با بیان اینکه 149 پروژه…

به گزارش خبرنگار مهر، حامد حسینی عصر چهارشنبه در نشست خبری ارائه گزارش عملکرد یکساله مدیریت شهری مشهد  با بیان اینکه 149 پروژه سرمایه‌گذاری طی یک سال گذشته در معاونت اقتصادی شهرداری مشهد تعریف شده است؛ افزود: معاونت اقتصادی شهرداری در 3 حوزه زیرساختی، حوزه بافت‌های فرسوده و حوزه انتفاعی تعریف پروژه می‌پردازد.

وی گفت: یک سال گذشته 69 پروژه در حوزه زیرساختی تعریف شده  که بسته سرمایه‌گذاری مربوط به 39 پروژه آماده ارائه به شورای اسلامی شهر است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر امور اقتصادی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: بافت‌های فرسوده  تاکنون 62 پروژه تعریف و لایحه مربوط به 53 پروژه از این تعداد نیز به شورای اسلامی شهر مشهد ارسال شد.

حسینی گفت: 18 پروژه انتفاعی تعریف شده  و  لوایح این پروژه‌ها به شورای اسلامی شهر مشهد ارسال شده است که تاکنون 8 درصد از بودجه معاونت اقتصادی شهرداری مشهد محقق شده است.

 وی ادامه داد:  با تکمیل چند فرآیند در زمینه تهاتر بدهی‌ها و انتشار اوراق مشارکت این میزان به 30 درصد افزایش می یابد.

همچنین رییس اداره بورس و اعتبارات معاونت اقتصادی شهرداری مشهد نیز گفت: دستور کار انتشار 3500 میلیارد تومان اوراق مشارکت در سال 93 در دستور کار این معاونت قراردارد که 500 میلیارد از این مبلغ برای خط 2 قطار شهری مشهد منتشر و فروخته شد.

محمد عنبری بیان کرد: علاوه بر انتشار 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت خط 3 قطارشهری مشهد که در دستور کار قرار دارد، 400 میلیارد تومان اوراق صکوک نیز برای تملکات این معاونت در نظر گرفته شده است.

وی گفت: 2100 میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت بافت‌های فرسوده مشهد شامل آبکوه، وکیل‌آباد، حرعاملی و ثامن منتشر می شود.

همچنین در این نشست مدیرعامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد گفت: تامین معوض برای پروژه‌ها و همچنین ساخت مسکن ارزان قیمت از وظایف سازمان زمین و مسکن است.

حقیقی عنوان کرد: 4000 واحد واحد مسکونی ارزان قیمت برای معوض تملکات صورت گرفته و برای سایر شهروندان نیز در 4 نقطه شهر در حال احداث است.

همچنین در این نشست مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد از امضای تفاهم‌نامه‌ با سرمایه‌گذاران خارجی خبرداد.

رشید صحابی توضیح داد: تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذارانی از کویت، آفریقای جنوبی و افغانستان به امضا رسیده که با عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه‌ها شاهد اتفاقات خوبی در کلان شهر مشهد خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.