پنجشنبه، ۰۷ دی ۹۶ - ۰۹:۴۸
تعطیلات آخر هفته

تعطیلات آخر هفته و نکاتی که باید درباره برنامه ریزی برای آن بدانیم خیلی زیاد است اما شاید زمانی که به تعطیلات آخر هفته…

تعطیلات آخر هفته و نکاتی که باید درباره برنامه ریزی برای آن بدانیم خیلی زیاد است اما شاید زمانی که به تعطیلات آخر هفته فکر می کنید، تصور چندان خوبی از آن نداشته باشید. شاید هم منتظر دو روز بسیار باشکوه برای خودتان باشید. بنابراین برای همین دو روز نیز باید برنامه ریزی کرد و از آن نهایت استفاده رو برد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

همیشه  تعطیلات آخر هفته فرصتی برای ریکاوری همه ما است و در واقع چند روز تعطیلی می تواند برای همه ما حتما شاخصه ای برای انرژی گرفتنی است که ما آن را در طول هفته آن را از دست داده اید. با استفاده صحیح از آن  می توانید برای شروع یک هفته جدید، موفقیت های بیشتری را تجربه کنید.

همان قدر که این زمان می تواند مفید باشد می تواند دامی برای تلف کردن وقت هم باشد. بنابراین بسیار اهمیت دارد که شما هم در گروه افرادی قرار نگیرید که در این زمان تنها تعطیلات خود را به هدر می دهند. درمواقعی کل هفته ای را که در پیش رو دارید ممکن است با انتخاب های نادرست آخر هفته خود تحت تاثیر قرار دهید.

در این نوشته برآنیم تا شما را با ۷ موردی که افراد ناموفق در زندگی خود و در طول تعطیلات آخر هفته به کار می گیرند، آشنا کنیم تا به این ترتیب شما را نیز از این روش ها بدور نگه داریم.

تعطیلات آخر هفته

برای تعطیلات آخر هفته برنامه ریزی کنید : منظور از برنامه ریزی برای تعطیلات آخر هفته این نیست که برای ساعت به ساعت آن برنامه ای داشته باشید بلکه منظور آن است که ایده کلی ای در ارتباط با کارهایی که قرار است آنها را انجام دهید، داشته باشید.

این برنامه ریزی به شما اجازه می دهد که برای برخی از فعالیت هایی که موجبات شادی شما را هم فراهم می آورد برنامه ای داشته باشید.

شاید به نظرتان برسد که نیازی نیست که برای آخر هفته ها برنامه خاصی مشخص شود اما داشتن چنین برنامه های کلی برای آخر هفته ها، در طولانی مدت می تواند تاثیرات بسیار خوبی داشته باشد.

در این روزها آرامش داشته باشید : برای اینکه بتوانید در هفته جدیدی که پیش رو دارید، تولیدات بیشتری داشته باشید، بسیار اهمیت دارد که در روزهای تعطیل آخر هفته استراحت کرده و به اصطلاح رایج باتری خود را شارژ مجدد کنید.

اگر این توفیق را پیدا نکنید که در طول روزهای تعطیل کمی استراحت کنید، آن وقت، نخواهید توانست به موفقیت های مدنظرتان دست پبدا کنید.

ممکن است مسائلی در زندگی به وجود بیایند که غیرمترقبه باشند. برای غلبه بر چنین مشکلاتی بهتر است که روزهای آخر هفته با کمی آرامش و به دور از استرس گذرانده شوند.

تعطیلات آخر هفته

تعطیلات آخر هفته درگیر دنیای تکلنولوژی نباشید : تلفن همراه خود را کنار بگذارید. ایمیل ها را ببندید و برای همکاران تان شفاف سازی کنید که پاسخگوی سئوالات آنها در این دو روز نخواهید بود. مراقب باشید که به تکنولوژی اعتیاد پیدا نکنید.

همین که کل هفته را در بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود برای انجام وظایف کاری تان پرداخته اید، کافی است.

برای پول خرج کردن در تعطیلات آخر هفته برنامه ای داشته باشید : در تمام طول هفته تلاش کرده اید که تا جایی که می شود صرفه جویی کنید و ناگهان در عرض دو روز کل آن پول ها را به باد می دهید.

اگر در گروه افرادی قرار دارید که در طول تعطیلات، پول زیادی خرج می کنید، بهتر است این ولخرجی را با تفریحات کم خرج تری جایگزین کنید.

در این روزها هم به کار خود می اندیشید : اینکه در پایان روز جمعه، اندکی به کارهای هفته بعد بپردازید، خوب است اما اگر کل آخر هفته را به این کار اختصاص دهید، با این کار، تبدیل به فردی خواهید شد که به کارش اعتیاد پیدا کرده.

تلاش کنید با تفکر بیش از اندازه در مورد کارتان در تعطیلات آخر هفته، وقت خود را تلف نکنید.

تعطیلات آخر هفته

به زندگی و اهداف تان فکر نمی کنید : در طول هفته به دلیل مشغله فراوانی که دارید این فرصت را پیدا نمی کنید که به زندگی و اهدافی که در آن دارید فکر کنید. لازم است که گاهی این کار را انجام دهیم و چه خوب است که در تعطیلات آخر هفته به این کار بپردازیم.

برای شروع هفته جدید آمادگی لازم را ندارید : داشتن یک برنامه ریزی مدون برای تعطیلات آخر هفته به خوبی خواهد توانست هفته بهتری را برای تان رقم بزند. اگر در پایان تعطیلات و شنبه شب ها، به تقویم تان رجوع کنید و آنچه قرار است در طول هفته انجام دهید را در آن یادداشت کنید، در طول هفته خواهید دانست که باید چه کارهایی را پیگیری کنید. و بنابراین اگر برای هفته ای که در پیش رو دارید برنامه ریزی نکنید، ممکن است در طول هفته مشکلاتی برای تان بوجود آید.

[highlight]منبع[/highlight]   businessinsider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.