سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۵۴

به گزارش خبرنگار مهر، امامعلی عبدالملکی ظهر دوشنبه در اولین جلسه کارگروه اشتغال و توسعه شهرستان نهاوند در سالن شهدای فرمانداری اظهار داشت:…

به گزارش خبرنگار مهر، امامعلی عبدالملکی ظهر دوشنبه در اولین جلسه کارگروه اشتغال و توسعه شهرستان نهاوند در سالن شهدای فرمانداری اظهار داشت: متأسفانه در سالهای گذشته آمار درست و صحیحی از تعداد واحدهای تولیدی نهاوند که به خاطر نبود سرمایه در گردش تعطیل شده اند، ارائه نشد.

عبدالملکی گفت: مخفی کاری در نشر آمار درست باعث تعطیلی بیش از 75 درصد واحدهای تولیدی نهاوند در بخش صنعت، کشاورزی و معدن شده که این موضوع وضعیت بیکاری نهاوند را تشدید کرده است.

وی گفت: در شهرک صنعتی نهاوند از مجموعه 29 واحد تولیدی، 16 واحد معادل 60 درصد واحدهای تولیدی تعطیل و 13 واحد دیگر هم با ظرفیت 10 الی 50 درصد در حال فعالیت است.

فرماندار شهرستان نهاوند عنوان کرد: اگر آمارها درست و صحیح ارائه و مسئولان مخفی کاری انجام نمی دادند وضعیت واحدهای تولیدی نهاوند اینگونه نبود که اعلام کنیم 75 درصد واحدهای تولیدی نهاوند تعطیل و یا زیر 50 درصد ظرفیت اسمی مشغول به فعالیت هستند.

امامعلی عبدالملکی بیان داشت: اداره صنعت و معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید با حضور نماینده بانکهای عامل تشکیل جلسه دهند تا مشکلات واحدهای تولیدی که بعلت اقساط و نبود سرمایه در گردش با مشکل روبرو شده اند، برطرف شود.

عبدالملکی بیان داشت: بانکهای عامل باید در رفع مشکلات واحدهای تولیدی سخت گیری و مانع تراشی نکند و برابر قانون بودجه نسبت به بخشودگی پنج ساله بدهی انان اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.