چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۰

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری خراسان‌جنوبی از تعطیلی 268 واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،…

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری خراسان‌جنوبی از تعطیلی 268 واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی، «علی رضایی» صبح امروز(چهارشنبه 12شهریورماه) در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه خراسان‌جنوبی 9.7 درصد وسعت کشور را تشکیل می‌دهد، گفت: بیشترین مساحت شهرستان و کمترین جمعیت شهرستان‌ها را خراسان‌جنوبی دارد.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم شکوفایی را در استان لمس کنیم نیازمند سرمایه در بحث زیرساخت‌ها هستیم.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری خراسان‌جنوبی ادامه داد: صنعت نیازمند سرمایه است و باید بخش خصوصی وارد شود و حضور بخش خصوصی نیازمند زیر ساخت‌هاست.

رضایی با بیان اینکه 9 شهرک صنعتی، و 110 ناحیه داریم که 30 درصد شهرک‌های صنتعی غیرفعال هستند، خاطرنشان کرد: در بحث معدن با توجه به اینکه قطب معدن در کشور هستیم 10 هزار فرصت شغلی پیش‌بینی شده است.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری خراسان‌جنوبی یادآور شد: با توجه به مرز مشترکی که با افغانستان داریم در خصوص استفاده‌ی بیشتر در از این فرصت با افغانستان به تفاهم رسیده تا کنسولگری ایران را در فراه و کنسولگری افغانستان را در بیرجند داشته باشیم.

«نعمت‌الله حقیقی»، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی، نیز در این جلسه گفت: ایجاد اشتغال در بخش معدن خراسان‌جنوبی باید با تولید و بهره‌وری همراه شود.

وی افزود: هم‌جواری با استان‌های مطرح ظرفیتی است که در این راستا می‌توان با بهره‌گیری از منابع انسانی و طبیعی به توسعه‌ی همه‌جانبه دست یابیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی اظهار کرد: کاهش مسیر توزیع و تولید یکی از دغدغه‌های استان است که باید با مطالعات انجام شده قیمت تمام شده برخی کالاها کاهش یابد.

حقیقی با تأکید بر ایجاد شبکه‌های مکانیزه در استان، گفت: در بازه‌ی زمانی سه ساله اتوماسیون را مکانیزه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بحث آموزش از ارکانی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *