سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۰

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به علت تعلل و تاخیر غیرمتعارف شرکت بیمه توسعه…

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به علت تعلل و تاخیر غیرمتعارف شرکت بیمه توسعه در پرداخت خسارت های جانی بیمه شخص ثالث و به منظور حمایت از حقوق بیمه گذاران، بیمه شدگان و صاحبان حقوق آنها موضوع تخلفات این شرکت را به شورای عالی بیمه گزارش کرده است.

براساس این گزارش، مهم ترین تخلفات این شرکت رعایت نکردن قوانین و مقررات بیمه ای به خصوص انتقال بیش از حد مجاز منابع برای سرمایه گذاری ها در بخش ساختمان و مستغلات از یک سو و تعلل و تاخیر غیرمتعارف در جبران کامل و به موقع خسارت های جانی بیمه گذاران و زیان دیدگان بیمه شخص ثالث اتومبیل و دیون دولت از سوی دیگر اعلام شده است.

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای ماده 28 قانون بیمه شخص ثالث و در راستای وظایف قانونی خود پرونده تخلفات شرکت بیمه را برای تصمیم گیری به شورای عالی بیمه ارجاع داده و این شورا ممنوعیت صدور و تمدید بیمه نامه های شخص ثالث و انواع بیمه های زندگی توسط این شرکت را تا اطلاع ثانوی تصویب کرده است.

بیمه مرکزی هشدار داده درصورتی که این شرکت در دوره تعلیق فعالیت بیمه های شخص ثالث و بیمه های عمر، این بیمه نامه ها را صادر کند از نظر این سازمان فاقد پشتوانه قانونی است.

بیمه مرکزی همچنین متذکر شد به بیمه گذاران این شرکت اطمینان می دهد تا پرداخت تمام خسارت های استحقاقی آنها، موضوع را پیگیری خواهد کرد و چنانچه مدیران شرکت بیمه توسعه با تأمین منابع مالی لازم نسبت به پرداخت خسارت زیان دیدگان اقدام نمایند، قطعاً شورای عالی بیمه در تصمیم خود تجدیدنظر خواهد کرد.

اقتصام(1)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.