سه شنبه، ۲۸ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۴

معاون پشتیبانی و برنامه‌ریزی دانشگاه خوارزمی گفت: 60 درصد بناهای دانشگاه خوارزمی قدمتی به اندازه عمر انقلاب دارند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

معاون پشتیبانی و برنامه‌ریزی دانشگاه خوارزمی گفت: 60 درصد بناهای دانشگاه خوارزمی قدمتی به اندازه عمر انقلاب دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) میرهادی حسینی، در نشست مطبوعاتی خود اظهار کرد: دانشگاه خوارزمی در ا دامه طرح توسعه‌ای دانشگاه تربیت معلم احداث و از سال 67 فعالیت خود را آغاز کرد.

وی خاطر نشان کرد: به جز دانشگاه علوم ،خوابگاه‌ها و ساختمان اداری که از زمان آغاز به کار این دانشگاه احداث شده بودند، سایر بخش‌های این دانشگاه از جمله دانشکده روانشناسی، ریاضی ،ادبیات و … در طول سال‌های گذشته به این مجموعه اضافه شده است .

وی افزود: در حال حاضر عمر بیش از 60 درصد از بناهای این دانشگاه با عمر انقلاب برابری می‌کند و این امراهمیت سرمایه گذاری برای نوسازی و تعمیر این بناها را دو چندان می‌سازد .

حسینی خاطرنشان کرد: هم اکنون 25بلوک خوابگاهی در دانشگاه خوارزمی وجود دارد که بسیاری از آنها به تعمیر و بازسازی نیاز دارند.

این مسئول تصریح کرد: برخی از این خوابگاه‌ها به علت شدت فرسودگی و تخریب طی سالیان گذشته به کل تعطیل شده بودند.

وی ادامه داد: بر اساس سیاست رییس جدید دانشگاه امسال به عنوان سال تعمیرات و نوسازی بناهای فرسوده دانشگاه نام گذاری شده است.

معاون پشتیبانی و برنامه ریزی دانشگاه خوارزمی یادآور شد: از ابتدای تابستان تا کنون روند تعمیرات خوابگاهها آغاز شده و امید است تا بازگشت دوباره دانشجویان و شروع مجدد سال تحصیلی تعمیرات خوابگاه‌ها به پایان برسد.

وی اظهار کرد: با برآوردی که انجام شده به نظر می‌رسد تعمیر و بازسازی فضاهای فرسوده دانشگاه سه میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار نیاز داشته باشد .

حسینی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 28 قرارداد با پیمانکاران مختلف برای بازسازی و تعمیر بناهای فرسوده دانشگاه منعقد شده است و این مجموعه از همه توان خود استفاده می‌کنند تا تعمیرات لازم تا 25 شهریور ماه به پایان برسد؛ چرا که بعد از این زمان به دلیل این که دانشجویان در خوابگاه‌ها مستقر می‌شوند امکان ادامه تعمیرات وجود نخواهد داشت .

حسینی در پایان صحبت‌های خود به برنامه‌های دانشگاه خوارزمی به مناسبت هفته دولت خبر داد و گفت: برنامه تقدیر از کارکنان نمونه بخش‌های مختلف دانشگاه روز سه شنبه هفته آینده از ساعت 9 الی 11 صبح برگزار خواهد شد .

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *