سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج در مراسم قرعه کشی مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران با بیان مطلب فوق اظهار کرد: امسال سازمان…

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج در مراسم قرعه کشی مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران با بیان مطلب فوق اظهار کرد: امسال سازمان لیگ دو رویکرد دارد. یکی کاهش هزینه‌ تیم‌ها و دیگری کیفی سازی لیگ. امسال سقف بودجه باشگاه‌ها را اعلام کردیم که نسبت به سال گذشته کاهش 35 درصدی داشته است. این کار درست است و نظارت بر بودجه برای جلوگیری از افزایش بدهی‌های لازم بود. 

وی افزود: همچنین تلاش ما این بود که لیگ را جوان کنیم. طبق اساسنامه، 35 تا 40 درصد لیگ جوان خواهد شد چرا که تیم‌ها می‌توانند 18 بازیکن بزرگسال داشته باشند و ما بقی باید بازیکنان زیر 23 سال باشند. این باعث می‌شود تا لیگ جوانتر شده و میزان دوندگی بیشتر شود. هدفمان این است که میزان دوندگی بازیکنان در لیگ از 4 و نیم کیلومتر به 10 کیلومتر برسد. 

رئیس سازمان لیگ‌های فوتبال همچنین یادآور شد: تلاشمان این بود بلیت‌ها گران نشود؛ مسابقات در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شوند و برنامه تیم‌های امید و بزرگسالان هم در آن دیده شود. برنامه تیم بزرگسالان هم طبق برنامه قبلی کی‌روش در تقویم لیگ دیده شده است.

تاج در پایان گفت: امسال مجری انحصاری لیگ‌های دسته اول، دوم و سوم به علاوه لیگ کوثر بانوان و لیگ برتر کانون ایران نوین است. در مجموع 5 هزار و 600 مسابقه انجام خواهد شد. ما دنبال این هستیم تا با گرفتن حق پخش تلویزیونی و سایر موارد منابع درامدی باشگاه‌ها را احیا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.