دوشنبه، ۱۷ اسفند ۹۴ - ۰۹:۴۳

تغییرات جسمی جالب اسکات کلی بعد از بازگشت به زمین این روزها دانشمندان ناسا را به تعجب واداشت؟!چرا که اسکات کلی پس از…

تغییرات جسمی جالب اسکات کلی بعد از بازگشت به زمین این روزها دانشمندان ناسا را به تعجب واداشت؟!چرا که اسکات کلی پس از یک سال زندگی در فضا حالا که به زمین بازگشته، علاوه بر اینکه جوان‌تر شده، بلکه افزایش قد ۵ سانتی متری نیز داشته است.اسکات کلی یک سال پیش توسط ناسا به ایستگاه بین المللی فضایی فرستاده شد تا تاثیرات زندگی یک ساله در فضا روی بدنش مورد بررسی قرار گیرد.با میهن پست همراه شوید.

تغییرات جسمی جالب اسکات کلی و انجام آزمایش بر روی این فضا نورد درحالی انجام می گیرد که وی یک برادر دوقلوی همسانی و فضانوردی هم دارد که در این میان انجام آزمایش بر روی اسکات برای تحقیقات ناسا اهمیت داشت تا بتوانند تاثیر فضا را با دقت بیشتری روی اسکات و برادرش که در این مدت یک ساله روی زمین بوده است را مورد بررسی قرار دهند.

جالب است بدانید که برای تحقیقات اولیه روی جسم اسکات کلی که پس از یک سال زندگی در فضا به زمین بازگشته نشان می‌دهد که او جوان‌تر شده و قدش نیز افزایش داشته که البته تمرکز  ناسا روی استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و قدرت دفاعی بدن کلی است. ناسا بر روی تبدیل مایعات در بدن کلی و تاثیر آن بر حجم عضله و استخوان وی تحقیق می‌کند.

همچنین سفر یک‌ساله‌ی کلی به ایستگاه فضایی باعث افزایش قد ۵ سانتی‌متر وی شده است. با توجه به اینکه در فضا جاذبه‌ای بر روی بدن تاثیر نمی‌گذارد، یک سال زندگی در فضا می‌تواند باعث افزایش قد تا ۸ سانتی‌متر بشود. این افزایش قد در مقایسه با برادر دوقلوی همسان کلی، مارک، مشهودتر خواهد بود. البته باید توجه داشت که قد کنونی وی مقطعی بوده و جاذبه‌ی زمین در نهایت وی را به قد قبلی بازخواهد گرداند.

همچنین کلی در مقایسه با یک سال زندگی در زمین، یک صدم ثانیه جوان‌تر مانده است. توضیح این موضوع کمی دشوار بوده و در ارتباط با نظریه‌ی نسبیت عام اینیشتین است. اگر دو جسم با سرعتی متفاوت حرکت کنند، زمان برای جسمی که با سرعت کمتر حرکت می‌کند سریع‌تر خواهد گذشت.

کلی در فضا سریع‌تر از زمین در حرکت بوده و بنابر محاسبات انجام شده و با توجه به مدت زمان ۳۴۰ روزی سفر وی، باید او ۸.۶ میلی‌ثانیه از برادر دوقلوی خود جوان‌تر می‌بود که در این میان این تغییرات بسیار شگفت‌انگیز بوده و می‌توانند راه جدیدی را پیش‌روی بشر بگذراند.

[parallax ids=”103461,103464″]

منبع: theverge

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *