یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۵

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر یکشنبه در دیدار با رئیس و اعضای هیئت مدیره دانشگاه…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر یکشنبه در دیدار با رئیس و اعضای هیئت مدیره دانشگاه فرهنگیان کشور ضمن تبریک عید سعید غدیر، این عید را بزرگ‌ترین عید مسلمانان دانست.

وی مقوله آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت را از مواردی عنوان کرد که همیشه مورد تأکید است و افزود: این موضوع آنقدر حائز اهمیت است که در سازمان ملل همه یک صدا ابن جمله را تأیید می‌کنند که اگر در مسیر جهانی تغییری رخ دهد آن در سایه تعلیم و تربیت و آموزش امکان می‌پذیرد.

معلم باید بتواند بر افراد و جامعه تأثیر بگذارد

عضو جامعه مدرسین حوزه تصریح کرد: اگر می‌خواهید این تعلیم جنبه واقعی پیدا کند باید از مدرسه و استاد شروع کنید چرا که تغییر مسیر جهان در پرتو تعلیم و تربیت امکان پذیر است و کانون آن در مدرسه و نقش آفرین آن استاد است.

وی عنوان کرد: باید در کار خود نگاه بلند داشته باشید و بتوانید خروجی خوب داشته باشید و معلمانی را تحویل جامعه دهید که تأثیرگذار روی افرادی باشند که امید‌های کشور‌ هستند.

تعامل دانشگاه با حوزه نگاه مثبتی است

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه این دانشگاه باید انسان‌های شایسته‌ای را تربیت کند، گفت: اینکه می‌خواهید با حوزه تعامل برقرار کنید نگاه خوب و مثبتی است.

وی تصریح کرد: باید در این راستا جلساتی بین مرکز مدیریت حوزه و دانشگاه فرهنگیان برگزار شود تا با همکاری بیشتر این دو نهاد اقدامات ارزنده‌ای به انجام برسد.

امام جمعه قم تأکید کرد: نباید تنها به گسترش دانشگاه پرداخت بلکه باید کیفیت تعلیم و تربیت را مد نظر داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.