شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۶

خبرگزاری مهر: بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 9 تا 19 اردیبهشت سال 1394 برگزار می‌شود و به این ترتیب زمان…

خبرگزاری مهر: بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 9 تا 19 اردیبهشت سال 1394 برگزار می‌شود و به این ترتیب زمان برگزاری این نمایشگاه برای سال آینده هم یک روز عقب کشیده شده است.

با اینکه 27 دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌گذرد، بازه زمانی برگزاری آن در چند سال اخیر مدام در حال تغییر بوده و مشخص نیست چرا این نمایشگاه بزرگ هنوز یک تقویم مشخص ندارد؟

در همین حال، اعلام بازه زمانی برگزاری نمایشگاه کتاب سال بعد تهران از سوی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در حالی اتفاق می‌افتد که هنوز مکان برگزاری آن معلوم نیست.

چندی پیش علی جنتی وزیر ارشاد خواستار رزرو محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در سال آینده شده بود. بر اساس اعلام، هفته گذشته هیئتی کارشناسی از معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در بازدید از این محل، امکان برگزاری نمایشگاه کتاب را در آن مورد سنجش قرار داده‌اند.

گزارش این هیئت هنوز اعلام نشده اما قرار است تا کمتر از یک ماه آینده محل برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از سوی معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد و رئیس این نمایشگاه رسماً اعلام شود.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از معتبرترین نمایشگاه‌های بین المللی کتاب در آسیا و خاورمیانه است. حضور سالانه بیش از 2 هزار و 400 ناشر داخلی و 600 ناشر خارجی و بازدید بیش از 5 میلیون نفر از این نمایشگاه، از جمله ویژگیهای آن است.

از جمله نمایشگاه‌های بین‌المللی در حوزه کتاب که تقریباً همزمان با نمایشگاه کتاب تهران برگزار می‌شوند، می‌توان به نمایشگاه کتاب ابوظبی، نمایشگاه کتاب ژنو، نمایشگاه کتاب کوالالامپور، نمایشگاه کتاب بوداپست، نمایشگاه کتاب بوگاتا و نمایشگاه کتاب کبک کانادا اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.