سه شنبه، ۰۶ آبان ۹۳ - ۰۹:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، شاپور رجایی عصر سه‌شنبه در نشست با مسئولان جهاد کشاورزی، تعاون روستایی و نمایندگان باغداران استان بوشهر اظهار داشت:…

به گزارش خبرنگار مهر، شاپور رجایی عصر سه‌شنبه در نشست با مسئولان جهاد کشاورزی، تعاون روستایی و نمایندگان باغداران استان بوشهر اظهار داشت: تلاش های بسیار زیادی برای استفاده بهینه از آب کشاورزی در استان بوشهر صورت گرفته و نشست‌های مختلفی برگزار شده است.

وی ادامه داد: نظر کشاورزان در استفاده از روش های مناسب آبیاری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و ما نیز در این زمینه به نظرات کشاورزان اهمیت زیادی می‌دهیم و موفقیت در این مسیر نیز به همین موضوع بستگی دارد.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر با تاکید بر لزوم همکاری مناسب مردم برای بهبود وضعیت آبیاری، تصریح کرد: تغییر شیوه‌های آبیاری تنها با تدابیر صحیح مردم امکان پذیر است.

وی بر مدیریت مشارکتی مردم در برنامه های راهبردی دستگاه متبوعش تاکید کرد و ادامه داد: تعیین روش جدید آبیاری بر اساس رای نظر حداکثری کشاورزان خواهد بود.

استفاده از روش‌های آبیاری نظیر تشتکی، نیماب و قطره‌ای

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهر نیز در این نشست با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم استفاده از شیوه‌های مناسب آبیاری، اظهار داشت: باید با برنامه‌ریزی مناسب شاهد اصلاح شیوه‌های آبیاری و استفاده مناسب از آب باشیم.

حسین باشی‌زادگان ادامه داد: تاکید معظم مقام معظم رهبری مبنی بر اصلاح الگوی مصرف آب وظایف ما را سنگین تر و ضرورت تسریع در تغییر روشهای آبیاری را بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد داد.

وی به بررسی‌های صورت گرفته برای بهبود وضعیت آبیاری و استفاده از شیوه‌های مناسب اشاره کرد و گفت: از بین گزینه های مختلف تغییر روش‌های آبیاری نظیر تشتکی، نیماب و قطره‌ای، تا حد امکان رضایت کشاورزان را لحاظ خواهیم کرد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهر نظرات کشاورزان را یک آسیب اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: باید این آسیب اجتماعی را به یک گفتمان اجتماعی مبتنی بر روح حاکمیت مبدل کنیم.

لزوم استفاده از نظرات مردم در تغییر روش آبیاری

فرماندار شهرستان دشتستان نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های متعدد کشاورزی در شهرستان دشتستان اظهار داشت: بخش زیادی از مردم شهرستان به کشاورزی مشغول هستند و ما نیز تلاش می‌کنیم تا از کشاورزان حمایت لازم را داشته باشیم.

ارسلان زارع تصریح کرد: تشکیل این جلسات بیانگر توجه جدی دولت به پیگیری مسائل و مشکلات کشاورزان و اعتماد به آنها در مدیریت مشارکتی امور اجرایی است و امیدواریم شاهد تداوم این نشست‌ها باشیم.

در این نشست، کشاورزان نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و خواستار رسیدگی مسئولان به نیازها و خواسته های خود شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *