چهارشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۲۵

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، امروز به دنبال تغییر مالکیت بیش از 101.2 میلیون اوراق بیشترین حجم معاملات به نماد حق تقدم گروه…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، امروز به دنبال تغییر مالکیت بیش از 101.2 میلیون اوراق بیشترین حجم معاملات به نماد حق تقدم گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان با جابه جایی 9.67 میلیون سهم تعلق گرفت و شاخص فرابورس نیز با اندکی کاهش به 776.1 واحد رسید.

در پایان معاملات سومین روز اردیبهشت همچنین 700.7 میلیارد ریال سهم در 44 هزار و 839 نوبت معاملاتی داد و ستد شد که توسعه خدمات دریایی و بندری سینا و پالایش نفت لاوان به ترتیب با 84 و 79.9 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند.

براساس این گزارش به دنبال بازگشایی نماد معاملاتی شرکت سیمان لار سبزوار پس از برگزاری مجمع عمومی، این نماد با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد به بازار بازگشت و با 9.72 درصد افزایش قیمت مواجه شد؛ پس از آن بیمه نوین، نیروسرمایه، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان و بیمه «ما» از بیشترین رشد قیمت برخوردار شدند و بیشترین کاهش قیمت هم نصیب صنعتی مینو و مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن شد.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، از سوی دیگر در بازار ابزارهای نوین مالی و در بخش اوراق با درآمد ثابت، بیشترین حجم معاملات به خرید و فروش 36 هزار و 995 برگه گواهی سپرده انصار تعلق یافت و در بازار صندوق قابل معامله ETF هم بیشترین حجم معامله را جابه جایی 204 هزار و 128 واحد صندوق قابل معامله سرمایه گذاری اطلس به خود اختصاص داد. امتیاز تسهیلات مسکن نیز به قیمت 705 تا 729 هزار ریال مبادله شد.

اقتصام(1)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *