جمعه، ۱۹ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۳۰

به گزارش روز جمعه ایرنا و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قائم مقام وزیر…

به گزارش روز جمعه ایرنا و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حوزه فعالیت وزارتخانه، بر توسعه روابط با لبنان به خصوص جهاد البناء تاکید کرد و افزود: روابط ما محدود به این تفاهم نامه نخواهد شد و این وزارتخانه علاقه مند است تا در همه حوزه های فعالیت همکاری نزدیکی با جهاد البناء داشته باشد.

ابوالحسن فیروزآبادی اظهار داشت: درهای این وزارتخانه به روی جهاد البناء باز است و این آمادگی را داریم تا در همه زمینه ها تجربیات خود را به این موسسه ارائه دهیم.

قائم مقام وزیر در امور بین الملل نیز امضای این سند را مهم ارزیابی کرد و افزود: با امضای این تفاهمنامه، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تجربیات خود را در حوزه فعالیت های بهزیستی، تامین اجتماعی و گسترش بیمه های اجتماعی و بخش تعاونی آموزش فنی و حرفه ای در اختیار جهاد البناء قرار خواهد داد.

محمدتقی حسینی برگزاری کارگاه های آموزشی، نمایشگاه های تخصصی، تشکیل شرکت های تعاونی مشترک و گسترش روابط اتاق تعاون ایران و موسسه جهاد البناء را از جمله همکاری ها در زمینه تعاونی دانست.

وی همکاری در زمینه اوژانس اجتماعی، آموزش توانبخشی و کاهش آسیب های اجتماعی را از جمله همکاری ها در زمینه بهزیستی عنوان کرد و اظهار داشت: اجرا و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای، تربیت مربی و مشاوره طرح های نظام آموزش از دیگر زمینه های همکاری طرفین است.

سپس ˈمحمد الحاجˈ رئیس جمعیت موسسه جهاد البناء با اشاره به نقش موثر مردم در جنگ 33 روزه حزب الله جهاد البناء لبنان را ادامه جهاد سازندگی ایران دانست و افزود: بعد از جنگ فرصتی بدست آمد تا فعالیت های گسترده ای در زمینه رشد و توسعه کشاورزی، تعاونی، جنگلداری، آموزش های فنی و حرفه ای در کشور صورت بگیرد.

وی به امضاء تفاهمنامه بین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و جهاد البناء لبنان در سال 1390 اشاره کرد و گفت: در همین راستا دوره های آموزشی شامل مدیریت تعاونی ها، پروش قارچ و ماهی، بازاریابی برای مدیران تعاونی در ایران برگزار شد.

محمد الحاج امضا تفاهمنامه را فصل جدیدی در روابط بین دو کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن این تفاهم نامه فرصت مناسبی برای رشد و توسعه روابط فراهم شود.

رئیس موسسه جهاد البناء لبنان با اشاره به محدودیت های بخش بیمه های اجتماعی در لبنان، اظهار داشت: با اینکه در لبنان نظام بیمه دولتی وجود دارد اما به دلیل محدودیت های منابع مالی 30 درصد از مردم فاقد بیمه های اجتماعی هستند.

اقتصام(1)9123**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.