دوشنبه، ۲۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۲۵

نحوه فکر کردنتان، باعث تضعیف و یا تقویت؛ روحیه ، سیستم ایمنی،اعتمادبنفس و همچنین تضعیف سیگنال‌های مغزی شما می شوند. برخی از عوامل وجود…

195ikd2sshym5jpg تفکر منفی و تضعیف مغزنحوه فکر کردنتان، باعث تضعیف و یا تقویت؛ روحیه ، سیستم ایمنی،اعتمادبنفس و همچنین تضعیف سیگنال‌های مغزی شما می شوند.

برخی از عوامل وجود دارند که با وجود تاثیر قابل ملاحظه بر روی سیستم مغزی و عصبی، چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

سعید ترابیان‌زاده متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با مجله پزشکی دکتر سلام تصریح کرد: عوامل مختلفی موجب کاهش کارایی و بازدهی مغز می‌شوند که عوامل تغذیه‌ای از مهمترین آنها هستند.

وی با بیان اینکه نخوردن صبحانه و پر‌خوری دو عادت نامناسب در بین افراد جامعه است، افزود: این دو عامل موجب افت فعالیت مغزی و کاهش قدرت ذهنی شده و عملکرد سیستم مغزی را دچار مشکل می کند.

ترابیان زاده گفت: البته برخی از عوامل وجود دارند که با وجود تاثیر قابل ملاحظه بر روی سیستم مغزی و عصبی، چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

ترابیان‌زاده با اشاره به تاثیر افکار مثبت در افزایش بازدهی مغز، تاکید کرد: بر اساس برخی از بررسی‌ها، کاهش افکار مثبت و فکر کردن به موضوعات منفی و ناراحت کننده، ممکن است کارایی مغز را تا حدود نصف کاهش بدهد.

وی با بیان اینکه فکر کردن، بهترین راه برای تمرین دادن به مغز است، یادآور شد: افرادی که افکار مثبت کمتری داشته و در واقع افکار منفی آنها غالب است،‌ بیشتر در معرض کوچک شدن مغز و کاهش عملکرد و فعالیت مغزی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.