جمعه، ۲۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۱

رئیس اتحادیه املاک سیستان و بلوچستان گفت: مهاجرت گسترده به شهر زاهدان و هم‌چنین تقاضای بالای باعث افزایش اجاره منازل می‌شود. محمدرضا رخشانی…

رئیس اتحادیه املاک سیستان و بلوچستان گفت: مهاجرت گسترده به شهر زاهدان و هم‌چنین تقاضای بالای باعث افزایش اجاره منازل می‌شود.

محمدرضا رخشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، اظهارکرد: تقاضای بالا و از طرف دیگر عرضه کم مهترین عامل در افزایش اجاره مسکن است.

وی با بیان اینکه مهاجرت به شهر زاهدان در چند سال اخیر گسترده بوده است گفت: متاسفانه در چند سال اخیر از نقاط مختلف استان به شهر زاهدان مهاجرت کرده‌اند که این موضوع به طور قابل توجهی در تورم مسکن تاثیر گذار بوده است.

رئیس اتحادیه املاک استان در ادامه افزود: بیشتر صاحبان ملک از مبلغ اجاره خانه به عنوان کمک خرجی استفاده می‌کنند در نتیجه با افزایش تورم می توان انتظار آن‌را داشت که اجاره بها نیز به طور محسوس افزایش یابد.

رخشانی خاطرنشان کرد: هزینه استهلاک و تعمیر خانه نیز با تورم سالانه بخش مسکن هماهنگی دارد.

وی همچمنین گفت: در اکثر موارد صاحبان ملک اقدام به ترک شهر زاهدان می‌کنند و برای پرداخت اجاره کلان ملک در شهرها بزرگ از مبلغ اجاره منزل خود(در زاهدان) استفاده می کنند.

این مسئول تصریح کرد: نبود گاز نیز در تورم مسکن اثر می گذارد چرا که در برخی از موارد صاحبان ملک لوله کشی گاز منازل خود را (به صورت مخزنی) بهانه افزایش اجاره می دانند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.