جمعه، ۰۴ مهر ۹۳ - ۰۶:۳۱

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: رزمندگان، جهادگران با تقوا بودند که به فرموده حضرت امیر(ع) جهاد دری از درهای…

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: رزمندگان، جهادگران با تقوا بودند که به فرموده حضرت امیر(ع) جهاد دری از درهای بهشت است و رزمندگان ما در 8 سال مبارزه حق علیه باطل این جهاد را با تقوا در هم آمیختند و پیروز میدان شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی ایلام، حجت الاسلام والمسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر ایلام اظهار کرد: یکی از خطرناک‌ترین پدیده‌ها برای زوال و نابودی انسان قساوت قلب است که این امر، عامل اصلی جنایت‌های امروز در جهان است.

وی با اشاره به راه‌های جلوگیری از قساوت قلب افزود: مهم‌ترین و اساسی‌ترین عامل در درمان قساوت قلب در حقیقت معرفت به خداست، چون انسان باید یک شناخت شهودی و عمیق که همان باور قلبی است به مبداء وجود و خالق هستی داشته باشد.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام از دیگر عوامل مهم و با اهمیت در درمان قساوت قلب را تقوا دانست و گفت: اساس نهج‌البلاغه در کلام حضرت امیر(ع) تقواست و در همین راستا رسالت اصلی پیامبران عظیم‌الشان(ص) و پس از آنها امامان معصوم(ع) نیز نهادینه کردن تقوا در جامعه بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین لطفی با بیان اینکه اگر این ویژگی در جامعه ما به عنوان یک فرهنگ و باور نهادینه شود بدون شک به کمال می‌رسیم، تصریح کرد: آنچه که باعث شد امام خمینی(ره) در آن زمان به همه پیروزی‌ها نایل آید و در برابر آن رژیم به هدف خود برسد، تقوا بود و در دین مبین اسلام نیز داشتن تقوا از سوی سیاست‌مداران نیز مورد تأکید بوده است،اما متأسفانه در دنیای امروز سیاست‌مداران بسیاری از کشورها از جمله کشورهای غربی از این ویژگی بی‌بهره هستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر تقوا در میان سیاست‌مداران، نخبگان و خواص ما رعایت شود، بازی‌های سیاسی و توطئه علیه یکدیگر پیش نمی‌آید، چون اگر در قلمرو مسئولیت، تقوا رعایت شود و با خدا خواهیم بود و تقوا صرفاً مخصوص نمازشب خوان‌ها و مسجد روها نیست.

امام جمعه ایلام هم‌چنین با اشاره به اینکه در دوران 8 سال دفاع مقدس رمز پیروزی رزمندگان سپاه اسلام تقوا بود، خاطرنشان کرد: رزمندگان، جهادگران با تقوا بودند که به فرموده حضرت امیر(ع) جهاد دری از درهای بهشت است و رزمندگان ما در 8 سال مبارزه حق علیه باطل این جهاد را با تقوا در هم آمیختند و پیروز میدان شدند.

حجت الاسلام و المسلمین لطفی یادآور شد: در دوران جنگ تحمیلی ما با سلاح نمی‌جنگیدیم بلکه سلاح رزمندگان ما فقط تقوا الهی بود و با همین مهم در برابر دشمنی تا بندندان مسلح و مجهز به سلاح‌های مدرن روز توانستیم دشمن را به زانو درآوریم.

وی به خطبه‌ی امام همام امیرالمومنین(ع) در وصف متقین اشاره و خاطرنشان کرد: انسان اگر بخواهد عادل باشد باید با تقوا باشد.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه یکی از رخدادهای این هفته شهادت امام جواد(ع) بود گفت: امام جواد(ع) جوان‌ترین امام ما شیعیان در سن 7 سالگی به مقام امامت رسید و توانست جانشین خوبی برای پدرش باشد و در همان دوران کودکی عالم‌ترین و آگاه‌ترین عصر خود بود.

حجت الاسلام و المسلمین با اشاره به اینکه امام جواد الگوی جوانان ایران اسلامی است ادامه داد: جوانان این مرز بوم با تأسی و پیروی از این امام توانست جزو بهترین جوانان جهان چه از نظر علمی و چه از هر نظر دیگر باشند، چرا در بسیاری از علوم از جمله هسته‌ای و هوافضا دانشمندان جوان ما در دنیا زبان زد شده‌اند؟

وی اظهار کرد: در شرایط کنونی شاید جنگ سرد و فیزیکی با دشمنان نداشته باشیم و توپ و تانکی در کار نباشد اما دشمنان نظام با راه انداختن جنگی نرم و فرهنگی، تلاش خود را برای ضربه زدن به این کشور به کار بسته‌اند و از همه ابزارهای خود استفاده می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام افزود: دشمنان فراموش کرده‌اند که کارآمدی نظام ایران اسلامی همانند همیشه، همه‌ی توطئه‌ها و نقشه‌های آنها را نقش بر آب می‌کند و البته ما هم نباید در داخل جاده را برای دشمن هموار کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین لطفی با بیان اینکه استقامت مردم ایران و ایثارگری رزمندگان ما در همه‌ی صحنه‌ها نماد اقتدار، عزت و سربلندی ایران اسلامی است، گفت: سخنان رئیس‌جمهور محبوب کشورمان در سفر اخیر به آمریکا برای شرکت در اجلاس عمومی سازمان ملل بسیار قاطع و محکم بود که پاسخ سخنان بسیاری از غربی‌ها هم‌چنین سخنان نخست وزیر انگلیس پس از دیدار با رئیس‌جمهور کشورمان را به شایستگی داد.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه رفتار و کردار آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها طبق خواسته‌ی سردمداران رژیم غاصب صهیونیستی است، تصریح کرد: متأسفانه در داخل کشور نیز تیتر برخی روزنامه‌های اصلاح‌طلبان نیز تأسف‌برانگیز است.

وی خاطرنشان کرد: کشاندن آمریکایی‌ها به پای میز مذاکره به نوبه‌ی خود برای ما پیروزی بزرگی بود و در نهایت نیز پیروزی اصلی از آن ملت ایران است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.