چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صادق ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه استان زنجان ، ضعف آموزشي را يكي از نقايص در بخش…

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صادق ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه استان زنجان ، ضعف آموزشي را يكي از نقايص در بخش تربيت خبرگار برشمرد و افزود: خبرنگاران با توانمندسازي مي توانند حقايق و پيام هايي را كه ملت ايران براي آن تلاش كرده اند به جهانيان  برسانند.

صادق با اشاره به انعقاد تفاهمنامه هايي از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد با ادارات كل ارشاد استان ها مبني بر اجراي برنامه هاي آموزشي ابراز كرد: در اين راستا نيازهاي مالي و نيروي انساني مورد نياز آموزش در استان ها رفع خواهد شد.

وي با بیان اینکه اظهار كرد: خبرنگاران چشم و گوش بينا وصادق مردم اند و مسئولان دولت قدر تلاش هاي آن ها را مي دانند.

مشاور رسانه اي رئيس جمهور  با تاكيد بر اينكه رئيس جمهور براي تحقق شعارها و اهداف خود مصمم است، ابراز كرد: دولت دوستدار رسانه است و از تقويت و توسعه رسانه ها حمايت مي كند.

صادق ايجاد و تقويت تشكل هاي صنفي را  لازمه رفع بسياري از مشكلات اصحاب رسانه دانست و خاطر نشان كرد: با فعال شدن و تقويت اين تشكل ها ساماندهي و امنيت شغلي خبرنگاران نيز بيشتر مد نظر قرار مي گيرد.

وي تصريح كرد: تقويت تشكل هاي صنفي و واگذاري امور مردم به خودشان از سياست هاي دولت تدبير و اميد است كه در بخش رسانه نيز مورد توجه است.

مشاور رسانه اي رئيس جمهور با اشاره به مشكلات ناشي نبود بيمه خبرنگاران يادآور شد:  يكي ديگر از سياست هايي كه دولت در مرحله دوم  اجراي طرح هدفمندي يارانه ها پيگيري مي كند همگاني كردن بيمه است كه خبرنگاران  نيز مشمول مي شوند.

صادق  يادآور شد: خوشبختانه وزارت فرهنگ و ارشاد و وزارت كار،تعاون و رفاه اجتماعي اهتمام جدي به  تامين رفاه حال خبرنگاران دارند و براين اساس صاحبان رسانه موظف هستند خبرنگاران شاغل در آن رسانه را  تحت پوشش بيمه قرار دهند البته دولت سهم بيمه آن ها را پرداخت خواهد كرد.

وي با اشاره به جايگاه خبرنگاران افتخاري و آزاد با تاكيد براينكه نبايد اين خبرنگاران مغفول واقع شوند اظهار كرد:بايد سازو كار مناسبي براي فعاليت اين گروه از خبرنگاران انديشيده شود.

مشاور رسانه اي رييس جمهور  خواستار حركت خبرنگاران به سمت شيوه هاي نوين اطلاع رساني و ابداع متدهاي جديد خبر نويسي شد و  تصريح كرد: بايد عطش شنيدن خبر را در مردم به نحو شايسته اي مديريت كرد.

صادق با اشاره به فيلترينگ يكي از سايت هاي خبري  گفت: دولت از هيچ رسانه اي شكايتي نداشته است و اگر يك فرد دولتي با شخصيت حقيقي از  كسي شكايت كند مربوط به حقوق شهروندي وي است نه دولت.

وي هدف از برگزاري نشست با خبرنگاران را آشنايي با مشكلات آن ها اعلام كرد و افزود: رييس جمهور براي رسانه هاي محلي اهميت ويژه اي قايل است و در تمام سفرهاي استاني نشستي با اصحاب رسانه هاي محلي دارد.

صادق وعد داد: مشكلات صنفي خبرنگاران در اسرع وقت  پيگيري  و رفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.