پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۷

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری عصر چهارشنبه در جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در دانشگاه خلیج فارس بوشهر با تاکید بر لزوم…

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری عصر چهارشنبه در جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در دانشگاه خلیج فارس بوشهر با تاکید بر لزوم تقویت و حمایت انجمن‌های علمی و موسسات دانش بنیان، اظهار داشت: برای توسعه هر چه بیشتر کشور و استان باید به سمت تربیت نیروهای انسانی توانمند حرکت کنیم.

وی بر لزوم حرکت‌های علمی دانشگاه‌ها برای ورود دانشجویان به سمت صنعت تاکید کرد و افزود: طرح‌ها و برنامه‌های پژوهشی در استان بوشهر باید به خوب حمایت و تقویت شوند و باید از ظرفیت‌های استان بوشهر در این راستا به خوبی استفاده کنیم.

سالاری با اشاره به قابلیت‌های بالای استان بوشهر در بخش‌های گردشگری، کشاورزی، شیلات و آبزی پروری و . . . تصریح کرد: توسعه همه جانبه استان نیازمند توسعه علمی است و جامعه دانشگاهی نقشی بسیار مهم در این زمینه دارند.

استاندار بوشهر قرار گرفتن استان بوشهر در کنار خلیج فارس را نعمتی بسیار بزرگ برای استان دانست و افزود: خلیج فارس نعمتی بی بدیل، هویت تاریخی ما و دروازه تعامل با کشورهای دور و نزدیک است و باید از آن به خوبی بهره ببریم.

استان بوشهر پیشگام در تولید، توسعه و استفاده از انرژی‌های نو است

وی با اشاره به اهمیت خلیج فارس و انرژی‌های متنوع برای استان بوشهر، افزود: استان بوشهر دارای مزیت‌های بسیار زیادی در مقایسه با سایر نقاط است و باید با استفاده از خلیج فارس و انرژی‌های مختلف موجود در استان و همچنین بهره مندی از دانایی نیروهای دانشمند به بهبود معیشت مردم کمک کنیم.

سالاری استان بوشهر را پیشگام در تولید، توسعه و استفاده از انرژی های نو معرفی کرد و خاطرنشان ساخت: افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه خلیج فارس بوشهر می‌تواند توسعه استان را سرعت بیشتری ببخشد.

وی همچین از تلاش برای راه‌اندازی دانشکده مهندسی هسته ای در دانشگاه خلیج فارس خبر داد و بیان داشت: تقویت دانشگاه علوم پزشکی در بحث پزشکی هسته‌ای و افزایش ظرفیت دو برابری پذیرش دانشجو در این دانشگاه را نیز با جدیت دنبال می‌کنیم.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *