سه شنبه، ۱۷ بهمن ۹۶ - ۰۴:۱۳
تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند

تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند موضوعی است که دانستن آن برای همه کاربران گوشی های هوشمند واجب و ضروری است، چرا که پایین بودن…

تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند موضوعی است که دانستن آن برای همه کاربران گوشی های هوشمند واجب و ضروری است، چرا که پایین بودن قدرت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند یکی از مشکلاتی است که در طول روز میلیون‌ ها کاربر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. در این میان راه حل هایی هم وجود دارد که می توان این مشکل را به راحتی و تا حد امکان برطرف کرد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در این میان نیز قبلا مطلبی در خصوص تقویت سیگنال مودم‌ های Wi-Fi در میهن پست منتظر کرده ایم ، بنابراین برای بنابراین تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند هم باید در اولین قدم هوشمند وارد بخش تنظیمات مودم خود شوید. بدین منظور از روش بسیار ساده‌ای استفاده می‌شود. ابتدا کامپیوتر خود را روشن کرده و مادامی که به شبکه وای‌فای مورد نظر متصل هستید مرورگر آن را اجرا کنید. دقت داشته باشید که می‌توانید این عمل را به طور مستقیم از طریق مرورگر گوشی هوشمندتان هم انجام دهید. پس از اجرای مرورگر در آدرس بار آن آی‌پی 192.168.1.1 را وارد کنید. با وارد کردن این عدد به بخش تنظیمات مودم خود هدایت می‌شوید. البته در برخی از مودم‌ها و بنا به شرایط خاصی این عدد ممکن است به شیوه دیگری تعیین شده باشد. به عنوان مثال در برخی از مودم‌ها این عدد 192.168.0.1 بوده و یا 192.168.2.1 است.

تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند

اگر با وارد کردن آی‌پی 192.168.1.1 به بخش تنظیمات مودم خود هدایت نشدید باید با استفاده از روشی که در ادامه شرح می‌دهیم، IP مورد نظر به منظور ورود به این صفحه را بیابید. برای انجام این کار باید در کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود پنجره اعمال دستورات یا Command Prompt را اجرا کنید. بدین منظور مانند تصویر فوق در بخش جستجوی ارائه شده در منوی تنظیمات ویندوز دستگاه عبارت cmd را تایپ کنید و نهایتا cmd.exe را اجرا نمایید.
با اجرای بخش دستورات ویندوز یا همان cmd یک پنجره مشکلی رنگ بر روی نمایشگر لپ‌تاپ یا کامپیوترتان نمایان می‌شود. شما به راحتی می‌توانید در این پنجره دستورات خاصی را اعمال کنید. به منظور یافتن IP مورد نظر برای مراجعه به تنظیمات مودم و شبکه وای‌فای خود کافیست که در این پنجره عبارت ipconfig را تایپ کرده و کلید اینتر (Enter) را بزنید. با انجام این عمل اطلاعات شبکه وای‌فای متصل شده به آن ارائه می‌شود و IP مورد نظر برای دسترسی به بخش تنظیمات آن هم ارائه خواهد شد.

تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند

در مرحبه بعدی تلاش برای تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند باید پس از یافتن شماره IP مورد نظر برای ورود به بخش تنظیمات شبکه وای‌فای، می‌توانید مستقیما از طریق گوشی هوشمند خود باقی مراحل مورد نیاز را طی کنید. مرورگر گوشی هوشمندتان را اجرا کرده و IP یافته شده را در آدرس بار آن وارد کنید. به محض انجام این عمل پنجره پاپ‌آپی نمایان می‌شود که باید در دو فیلد آن نام کاربری و رمز عبور تعریف شده برای مودم خود را وارد کنید. اگر تنظیمات این بخش را تغییر نداده باشید و بر روی حالت پیش‌فرض قرار داشته باشد، نام کاربری شما admin بوده و رمز عبورتان password است. با این حال عموما در حین کانفیگ کردن مودم در این بخش تغییراتی اعمال می‌شود. دقت داشته باشید که رمز عبور پیش‌فرض مودم‌های مختلف هم می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در یک مودم برند TP-Link مشاهده کردیم که رمز عبور پیش فرض مودم admin بوده است.

تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند

به هر حال و برای ورود به مرحله بعدی تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند باید با مشخصات مورد نیاز وارد صفحه تنظیمات مودم و شبکه وای‌ فای خود را وارد کردندر این قسمت گزینه‌ها و بخش‌های متنوعی وجود دارند که با عملکرد شبکه وای‌فای و مودم شما در ارتباط هستند. از این بخش به منظور تقویت قدرت سیگنال وای‌فای برای گوشی شما استفاده خواهیم کرد. دقت داشته باشید که محیط نمایان شده در پیش روی شما می‌تواند بنا به مدل و برند تولید کننده مودم متفاوت باشد. به عنوان مثال تصویری که در بخش زیر مشاهده می‌کنید مربوط به بخش تنظیمات مودم برند TP-Link است. ظاهر و منوهایی ارائه شده در مودم‌ برندهای مختلف می‌تواند کاملا متفاوت باشد.

تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند

 در ادامه روند تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند بایستی در صفحه تنظیمات مودم خود به دنبال بخشی بگردید که با عنوان Wireless مشخص شده است. پس از ورود به این بخش باید گزینه زیرشاخه Wireless Settings را انتخاب کنید. همانطور که اشاره داشتیم ممکن است دسترسی به این بخش در مودم شما از طریق منو یا بخش‌های متفاوتی انجام شود. چنانچه در رابطه با این موضوع و یافتن گزینه Wireless در تنظیمات مودم خود دچار مشکل شدید می‌توانید از طریق شماره‌های ضمیمه شده با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها یاری بخواهید.

تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند

هنگامی که وارد بخش Wireless Settings شدید به دنبال بخشی باشید که با عنوان Channel مشخص شده است. در این بخش فرکانس مودم به منظور انتقال سیگنال وای‌فای تعریف می‌شود. به بیان دیگر این گزینه نشان می‌دهد که مودم شما با چه فرکانسی سیگنال وای‌فای را به گوشی منتقل می‌کند. کاملا مشخص است که هرچه از کانال اتصالی و ارتباطی سایر افراد متصل به شبکه فاصله بگرید، نویز و اختلال کمتری در اتصال وای‌فای شما ایجاد می‌شود و این موضوع به معنای تقویت سیگنال وای‌فای در دستگاهتان خواهد بود. حال باید با یک بررسی کوتاه بفهمید که کدام نقطه از کانال شبکه وای‌فای مورد نظرتان بهترین وضعیت ممکن را برای اتصال ارائه می‌کند. در اینجاست که باید از اپلیکیشن واسطی همچون Wi-Fi Analyzer استفاده کنید. با استفاده از باکس دانلود در زیر همین مطلب می‌توانید اپلیکیشن Wi-Fi Analyzer را دانلود و بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب نمایید.

نکته اصلی آموزش تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند ، که در میهن پست ارائه شده در همین بخش خلاصه می‌شود، بنابراین توصیه می‌کنیم که دقت بیشتری به توضیحات تکمیلی ما داشته باشید. اپلیکیشن Wi-Fi Analyzer را در دستگاه اندرویدی خود نصب و اجرا نمایید. اغلب ما از مودم‌های قدیمی و 2.4 گیگاهرتزی استفاده می‌کنیم، بنابراین در ادامه این مقاله هم ما با فرض استفاده از مودم‌های 2.4 گیگاهرتزی آموزش مورد نظر را ارائه می‌دهیم. اگر مودم شما نوع دیگری است می‌توانید با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

در مودم‌های 2.4 گیگاهرتزی حداکثر 14 کانال وجود دارد که البته این موضوع بنا به شرایط کشور محل سکونت شما متفاوت است. در این بین هر کانال با یک طیف 5 مگاهرتزی از کانال بعدی جدا می‌شود و این موضوع می‌تواند منجر به بروز دردسر شود. همچنین شبکه شما به طور معمول قدرت پاسخگویی 20 مگاهرتزی دارد. این موضوع بدان معناست که احتمال تداخل در شبکه‌ها و کانال‌های مودم به مراتب بالاست که این موضوع منجر به کاهش قدرت سیگنا‌ل وای‌فای می‌شود. حال شما باید در این مرحله بهترین محل نقطه موجود را بیابید که در آن اختلال کانال‌های وای‌فای به حداقل میزان خود رسیده باشند. با شرایط ذکر شده تنها کانال‌های 1، 6 و 11 می‌توانند بدون هیچ تداخلی سرویس‌دهی لازم را داشته باشند. در تصور زیر مشاهده می‌کنید که بهترین کانال موجود در شبکه وای‌فای ما، کانال شماره 1 است و هیچ تداخلی در آن مشاهده نمی‌شود. اگر پاسخ دریافتی از اپلیکیشن Wi-Fi Analyzer شما هم مانند تصویر زیر بود و از کانال‌هایی همچون کانال 2، 3، 4 یا 5 استفاده می‌کنید، سریعا در این مورد تغییر ایجاد نمایید چرا که این کانال‌ها به شدت با یکدیگر تداخل دارند و این موضوع منجر به کاهش قدرت سیگنال وای‌فای در گوشی هوشمند یا هر محصول متصل شده دیگری به کانال‌های نامبرده شده می‌شود.

تقویت سیگنال وای‌ فای گوشی هوشمند

امیدوار هستیم که توضیحات ارائه شده کامل و بی‌عیب نقص باشند، با این حال اگر در رابطه با هر یک از بخش‌های شرح داده شده دچار مشکل شدید و یا سوالی در ذهنتان ایجاد شد، می‌توانید با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها یاری بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *