سه شنبه، ۰۷ آبان ۹۸ - ۰۲:۳۱
تقویت قوای جنسی با ورزش

تقویت قوای جنسی با ورزش هایی ساده و کارآمد در حالی امکان پذیر است که خیلی از افراد که این روزها به دلیل…

تقویت قوای جنسی با ورزش هایی ساده و کارآمد در حالی امکان پذیر است که خیلی از افراد که این روزها به دلیل مشکلات کاری و استرس ناشی از آن هم سلامت روحی آن ها به خطر افتاده و هم این که وضعیت جسمی و حرکتی و مهمتر از همه با تنبلی سیستم های قوای جنسی نیز مواجه شده اند. موضوعی که با ورزش هایی ساده و کارآمد قابل درمان است.

به عبارتی دیگر آن گونه که ورزش در سلامت قلب ، ریه ، کبد و سایر اعضا بدن تاثیری جادویی دارد، به همان اندازه و حتی بیشتر در تقویت قوای جنسی هم به انسان کمک می کند.

با این حال و به دلیل این که این روزها بیشتر افراد جامعه آن هم به دلیل مشکلات کاری و تغذیه نامناسب در معرض انواع و اقسام بیماری های روحی و از جمله جسمی هستند بدون استثنا خیلی از این افراد از تنبلی قوای جنسی نیز رنج می برند. اختلالی که با ورزش هایی درست و علمی قابل درمان است. ورزش هایی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. با میهن پست همراه شوید.

تقویت قوای جنسی ورزش کاردیو برای استقامت : اگر وضعیت جسمانی خوبی نداشته باشید در حین رابطه جنسی زود خسته شده، عرق کرده و به‌سختی نفس می‌کشید. به این معنا که باید وضعیت خود را تغییر داده و از وضعیت‌هایی استفاده می‌کنید که در آن‌ ها راحت‌ تر هستید. BMI بالا با اختلال نعوظ رابطه مستقیم دارد. تمرینات کاردیو مانند دو، طناب زدن، شنا و دوچرخه‌ سواری استقامت را افزایش داده و باعث می‌شود در حین رابطه جنسی خسته نشوند. این تمرینات وزن و عملکرد افراد را نیز افزایش می‌دهد.

تقویت قوای جنسی با ورزش

دو – 10 تا 20 دقیقه در روز
طناب زدن 5 تا 20 دقیقه
شنا – 30 دقیقه در روز
دوچرخه‌سواری – 30 دقیقه در روز

زمان مشخص‌ شده بالا برای انجام تمرین است اما برای گرم کردن و خنک کردن پیش و پس‌ از این تمرینات به زمان بیشتر نیاز دارید. این تمرینات باید هرروز یا یک روز در میان انجام شوند تا استقامت و سرعت ما را افزایش دهند. نباید سرعتتان همیشه کم باشد، بلکه باید به‌تدریج زمان و شدت آن را افزایش دهید.

تمرینات استقامتی پایین تنه : یکی دیگر از راهکارهای تقویت قوای جنسی با ورزش هایی ساده و کارآمد این است که باید استقامت ماهیچه‌ های قسمت پایین بدن، ماهیچه‌ های شکمی و لگنی را تقویت کنید. این ماهیچه‌ ها باید حرکات چرخشی داشته و استقامت بدن را افزایش دهند. پاها در رابطه جنسی نقش مهمی دارند، مخصوصاً در وضعیت‌های ایستاده و زانو زده. برخی از تمریناتی که این قسمت‌ها را تقویت می‌کنند عبارت‌اند از:

تقویت قوای جنسی با ورزش

اسکات باربل سنگین ، دستگاه وزنه را فعال کرده، وزنه‌ های خود را آماده کنید و اطمینان حاصل کنید که بتوانید آن‌ها را 3 تا 8 بار بلند کنید. برای داشتن پاها و ماهیچه‌ های قوی باید این تمرین را 4 تا 5 بار انجام دهید. این تمرین برای زنان و مردان مفید است، بخصوص در وضعیت‌ هایی که زنان در رو قرار دارند یا می‌ایستند. در صورتی‌ که در باشگاه شما دستگاه وزنه وجود ندارد هک اسکات انجام دهید اما در این روش تمام ماهیچه‌ هایتان تقویت نمی‌شود.

تقویت قوای جنسی با ورزش

اسکات زرکر ، این وضعیت برای مردان بسیار مناسب می‌باشد زیرا ماهیچه‌ های آن‌ها را برای وضعیت‌ هایی که زن در زیر قرار می‌گیرد تقویت می‌کند. در ابتدا استقامت خود را افزایش داده و سپس از وزنه‌ های سبک استفاده کنید. این حرکات را 10 تا 12 بار انجام دهید تا استقامت ماهیچه‌ ها افزایش یابد.

تقویت قوای جنسی با ورزش

پل گلوت ، این تمرینات ماهیچه‌ های گلوت و لگن را تقویت کرده و برای استقامت بهتر باید تا به تکرار انجام شود. زمانی که در این حرکت قوی شدید می‌توانید پل گلوت باربل را انجام دهید. این حرکت برای وضعیت زن روی مرد مفید است.

تقویت قوای جنسی با ورزشتقویت قوای جنسی با ورزش

کشش فیله ، این حرکات را می‌توان در خانه یا باشگاه انجام داد و برای تقویت ماهیچه‌های شکمی مفید است. این حرکت را 2 تا 3 ست و هر بار 10 تا 12 بار انجام دهید.

تقویت قوای جنسی با ورزش

رول شکم ، این حرکات ساده ماهیچه‌ های شکم را تقویت کرده و باعث می‌شود بتوانید رابطه جنسی طولانی‌ تری داشته باشید. این حرکات را در سه ست و به تعداد دلخواه انجام دهید.

تقویت قوای جنسی با ورزش
کرانچ کراس بدن ، این تمرینات برای افزایش استقامت در رابطه جنسی پهلو به‌ پهلو مناسب بوده و برای وضعیت‌ های پیچیده مناسب است. در پایان تمرینات این حرکت را در 2 تا 3 ست انجام دهید.
این حرکات را 2 تا 3 بار در هفته انجام دهید.

تمرینات استقامت قسمت بالای بدن : استقامت قسمت بالای بدن در رابطه جنسی نقش مهمی دارد زیرا بازوها برای حفظ تعادل بدن استفاده می‌شوند. وضعیت‌های مختلف رابطه جنسی به استقامت قسمت بالای بدن نیاز دارند. برای تقویت استقامت قسمت بالای بدن باید این تمرینات را انجام دهید:

تقویت قوای جنسی با ورزش

پلانک ، اگرچه پرس سینه برای داشتن سینه‌ های پهن لازم است اما استقامت ماهیچه‌ های قسمت بالاتنه نیز ضروری است. با انجام این تمرین می‌توانید استقامت بالای بدن را افزایش دهید. بنابراین با انجام این تمرینات ماهیچه‌های بازوی خود را تقویت کنید.
پوش آپ نزدیک ، پوش آپ ماهیچه سه سر را تقویت می‌کند زیرا این ماهیچه‌ ها برای وضعیت‌های رابطه جنسی ضروری است. بنابراین می‌توانید 20 تا 50 بار این تمرین را انجام دهید.
چین آپ ، با انجام این تمرینات می‌توانید ماهیچه‌ های کمر را تقویت کرده و استقامت قسمت بالاتنه را افزایش دهید. می‌توانید طی این حرکت پرش کنید یا اگر ضعیف هستید خود را تا جای ممکن بالا نگه دارید. بنابراین 3 تا 4 ست از این تمرین را انجام دهید.
می‌توانید سه بار در هفته این تمرینات را انجام دهید تا بالا تنه قوی و نیرومندی داشته باشید.

 

تمرینات لگن : برای انجام این تمرینات به باشگاه نیاز ندارید بلکه می‌توانید آن را در پایان تمرینات در خانه انجام دهید. تمرینات کگل جریان خون به اندام‌های جنسی را افزایش داده و ماهیچه‌های لگنی در زنان و مردان را افزایش می‌دهد. این حرکات را چند بار در روز و در 2 تا 3 ست انجام داده تا در رابطه جنسی خود بیشتر لذت ببرید. زنان در این تمرین دیواره واژن را منقبض کرده و باعث می‌شود که طی رابطه جنسی بیشتر لذت ببرد.

حرکات انعطافی برای پا و لگن : یکی دیگر از راهکارهای تقویت قوای جنسی با ورزش این است که حین رابطه جنسی به درد و گرفتگی عضله دچار نشوید بهتر است روزانه حرکات کششی انجام دهید. هرچقدر انعطاف بدنتان بیشتر باشد رابطه جنسی بهتری داشته باشید. برخی از حرکات کششی ساده عبارت‌اند از:

ایستادن روی نوک پاها
کشش کواد
کشش لگن
کشش کمر و ران

پیش‌ از این حرکات کششی بدن خود را خوب گرم کرده و به مدت 10 دقیقه این حرکات را انجام دهید. می‌توانید این حرکات را صبح یا شب و یا حتی پیش از رابطه جنسی انجام دهید. با صرف چند ساعت در هفته برای انجام این تمرینات می‌توانید رابطه جنسی بهتری داشته باشید. اگر این تمرینات را به‌تدریج انجام دهید در رختخواب عملکرد بهتری خواهید داشت.

تقویت قوای جنسی با ورزش

بنابراین امروز بیشتر متخصصان قبل از تجویز دارو برای رفع مشکلات و ناتوانی های جنسی ، تقویت قوای جنسی با ورزش را توصیه می کنند . بنابراین آن گونه که ورزش در حفط و سلامتی جسمی موثر است بر سلامت روانی افراد نیز از آن جهت تاثیر مثبتی دارد که استرس و مشکلات روانی هم جدای از مشکلات جسمی در تنبلی و بی میلی جسمی در افراد تاثیر بسزایی دارد.

[highlight]منبع[/highlight]  lifehack

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *