چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۱۸

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌ الاسلام مهدی فرضی ظهر چهارشنبه در جشنواره پیوندهای آسمانی اظهار داشت: خانواده ها وقتی با تکیه بر آموزه…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌ الاسلام مهدی فرضی ظهر چهارشنبه در جشنواره پیوندهای آسمانی اظهار داشت: خانواده ها وقتی با تکیه بر آموزه های دینی زندگی می کنند می توانند به آرامش برسند و این
آرامش در زندگی موفقیت را به دنبال دارد.

وی افزود: همچنین پیروی از دستورات الهی می تواند بستر ساز امنیت روحی در خانواده و به تبع آن جامعه باشد.

معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: خوشبختانه دین مبین اسلام الگو های زیادی را برای الگو برداری دارد و جوانان باید سیره و روش امامان و معصومان پیش بگیرند تا سر بلند از آزمون زندگی بیرون بیایند.

حجت الاسلام فرضی یادآور شد: متاسفانه امروز دشمن با ترویج سبک های غلط غیر اسلامی و فرهنگ نا مناسب غرب به دنبال رخنه در قلب و افکار جوان مسلمان است و انتظار می رود جوانان با بصیرت و الگوگیری از پیامبران مشت محکمی به دهان توطئه گران بزنند.

وی ادامه داد: در جوامع غربی مرد و زن هر دو وسیله ای برای کسب درآمد برای زندگی مادی تر و تجملاتی تر هستند ولی در اسلام برای مرد و زن هر کدام جداگانه تکلیفی را تعیین کرده تا سعادت و خوشبختی دنیوی و اخروی در آن جاری و ساری شود.

معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اسلام وظایف زن را تربیت فرزندان و وظایف مردان را روزی آوری تعیین کرده ولی این به آن معنا نیست که مرد نباید در کار خانه و زن در کار بیرون از خانه فعالیت داشته باشند.

حجت الاسلام فرضی اظهار داشت: در اسلام زن و مرد مکمل یکدیگر هستند و باید در تمامی موارد به همدیگر یاری برسانند تا مهر و محب در کانون خانه و خانواده نقش ببندد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در حوزه ازدواج جوانان باید سازمان های مردم نهاد به شکل فعال و پر رنگی ورود پیدا کنند تا در این حوزه بتوان گام های ارزنده ای را برداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.