شنبه، ۲۹ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۶

کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: ماساژ پوست سر با روغن زیتون سبب تقویت پوست و مو شده و شوره…

کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: ماساژ پوست سر با روغن زیتون سبب تقویت پوست و مو شده و شوره سر را برطرف کرده و موهای سفید شده را سیاه می‌کند.

اصغر نقشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، افزود: ماساژ پوست با روغن زیتون، تعریق زیاد را کاهش داده و نیز مژه و ابرو را تقویت می‌کند.

وی از نقش روغن زیتون در تسکین درد ناشی از سوختگی گفت و تشریح کرد: روغن زیتون، سوزش و درد ناشی از سوختگی را تسکین داده و از بروز تاول جلوگیری می‌کند؛ مالیدن روغن زیتون به پوست در موارد آفتاب‌زدگی، سرمازدگی و حشرات سبب تسکین درد و سوزش و التیام می‌شود.

نقشی ادامه داد: برگ زیتون با اثر مقوی، درمان کننده‌ فشار خون و زخم‌های عفونی است.

کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: شیرابه‌ای قندی به نام مان زیتون از ساقه‌ این درخت ترشح می‌شود که مصرف خوراکی دارد.

وی روغن زیتون را در دفع سنگ کیسه صفرا تاثیرگذار دانست و اظهارکرد: روغن زیتون دفع کننده سنگ کیسه صفرا است که برای این منظور باید آن را با آبلیمو مصرف کرد.

نقشی با اشاره به مزایای بهره گیری از زیتون و برطرف شدن تَرَک پوست تاکید کرد: برای برطرف کردن خراش و تَرَک پوست و از بین بردن زخم‌های دهان، جویدن برگ زیتون بسیار مؤثّر است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.