پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر، عباس لامعی ظهر پنج‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهارکرد: یکی از سیاست‌های راهبردی آموزش و پرورش تقویت انجمن‌های…

به گزارش خبرنگار مهر، عباس لامعی ظهر پنج‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهارکرد: یکی از سیاست‌های راهبردی آموزش و پرورش تقویت انجمن‌های اولیا و مربیان و در کنار آن افزایش کمک‌های مردمی است.

وی با بیان اینکه اولیاء و انجمن دو بال توانمند در تربیت به شمار می‌روند، افزود: آموزش و پرورش بدون انجمن اولیاء و مربیان، مدرسه و دانش‌آموزان معنا و مفهومی ندارد.

لامعی انجمن اولیاء و مربیان را وزارتی در دل وزارت دانست و بیان کرد: هرچند در گذشته سازمان انجمن اولیاء و مربیان کوچک شده و به اداره رسیده اما امروزه سیاست‌ها به دنبال زنده کردن و ارتقای جایگاه این انجمن است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش هیچگاه اولیا را مجبور به کمک نکرده است، گفت: همچنان این سیاست ادامه داشته کمااینکه بسیاری از اولیا خود خواستار کمک به مدارس هستند.

خیران خراسان جنوبی را ویژه دیدند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: امروز که کشور از حیث اقتصادی در تنگنا قرار گرفته می‌توان با فرهنگ‌سازی درست زمینه کمک به مدارس که البته کمک به ارتقای سطح آموزشی فرزندان جامعه بوده را فراهم کنیم.

لامعی با بیان اینکه خیران خراسان جنوبی را در کمک‌های خود ویژه دیده‌اند، افزود: آبان‌ماه امسال خراسان جنوبی میزبانی خیری است که تقبل کرده در راستای کاهش فقرآهن قرص آهن برای مدارس استان را تامین کند.

وی همچنین از اهدای کمک‌های خیران در راستای طرح مبادی بی‌سوادی و طرح بامن بخوان در مقطع پیش‌دبستانی خبر داد و گفت: طرح‌های ارائه شده از سوی آموزش و پرورش خراسان جنوبی در نشست با خیران در تهران مورد توجه قرار گرفته و خیران در این راستا مبالغی را اهدا کرده‌اند.

لامعی همچنین از فعالیت دوهزار و 106 آموزشگاه در استان خبر داد و گفت: 26 درصد دانش‌آموزان استان زیرپوشش نهادهای حمایتی هستند.

وی همچنین در پایان از همراهی و تدبیر مدیران طی چند سال گذشته قدردانی کرد و یادآور شد: همکاری مدیران علیرغم وجود تنگناها سبب شد سطح کیفی آموزش در استان سیر صعودی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.