پنجشنبه، ۰۱ مهر ۹۵ - ۰۹:۱۹
تقویم نجومی پاییز 95

تقویم نجومی پاییز ۹۵ و رخدادهای دیدنی آسمان این فصل نی زدر حالی توسط مدیر انجمن نجوم آماتور ایران بیان شده است که…

تقویم نجومی پاییز ۹۵ و رخدادهای دیدنی آسمان این فصل نی زدر حالی توسط مدیر انجمن نجوم آماتور ایران بیان شده است که در حالی در این موقع از سال مرکز خورشید به نقطه اعتدال پاییزی منطبق می شود و خورشید بر استوا به طور عمود می تابدکه درست در این زمان طول شب و روز در کره زمین با هم برابرند. و این برابری شرایط را برای مشاهده رخداد های نجومی مهیا خواهد کرد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در خصوص تقویم نجومی پاییز ۹۵ عتیقی مدیر انجمن نجوم آماتور ایران می گوید:

[highlight] در این موقع از سال مرکز خورشید به نقطه اعتدال پاییزی منطبق می شود و خورشید بر استوا به طور عمود می تابد و با این اوصاف در روز پنچشنبه – امروز –  اول مهرماه، ساعت ۱۷:۵۱ دقیقه، پاییز در نیمکره شمالی آغاز و همزمان بهار در نیکره جنوبی از راه می رسد.[/highlight]

البته آن چه که در تقویم نجومی پاییز ۹۵ به چشم می خورد و یکی از وقایع جذاب سال ۹۵ نیز هست این است که سیارک – آدورا ۲۶۸ – ستاره پرنور دل شیر قلب الاسد را در روز پنج شنبه ۲۲ مهرساعت ۲۱ و ۳۴ دقیقه به وقت کشور آن هم با چشم غیر مسلح در آسمان اکثر نقاط حتی شهرهای بزرگ قابل مشاهده خواهد بود و در این رخداد زیبای نجومی در واقع یک اختفا جذاب از یک ستاره پرنور در پشت یک سیارک را می توان دید و حتی می توان از رویداد نجومی ( اختفا ستاره قلب الاسد در پشت سیارک آدورا ۲۶۸ ) به راحتی عکسبرداری کرد.

تقویم نجومی پاییز 95

از دیگر رخدادهای ثبت شده در تقویم نجومی پاییز ۹۵ این است که در روز دوشنبه ۲۴ آبان پدیده ابرماه نیز رخ خواهد داد که در این پدیده زیبا نیز از ساعت ۱۷ و ۲۲ دقیقه همان روز شروع و ماه در حالی به مدت ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه به وضعیت بدر می رسد که ماه و زمین در این رخداد نجومی به کمترین فاصله خود به یکدیگر یعنی ۳۵۶ هزار و ۵۳۶ کیلومتری همدیگر قرار خواهند گرفت و حتما زمانی که ماه این مقدار به زمین نزدیک شود، انتطار می رود دامنه جزر و مد اقیانوس ها در این زمان بالا رود.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]mehrnews[/highlight]

3 دیدگاه برای “تقویم نجومی پاییز ۹۵ و رخدادهای دیدنی آسمان این فصل”

  1. نازی گفت:

    عالیه می تونیم این رخدادارو عینی ببینیم

  2. شمیم گفت:

    طرح جالبیه.مرسی از مطالب قشنگتون

  3. ساناز گفت:

    جالب بود ولی کر کنم رخدادای نجومی کمی رو بتونیم توو آسمون ایران ببینیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *