پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن ترابی ظهر پنج شنبه در چهارمین مجمع بسیج شهرستان در حسینیه اهل بیت(ع) بروجرد اظهار داشت:…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن ترابی ظهر پنج شنبه در چهارمین مجمع بسیج شهرستان در حسینیه اهل بیت(ع) بروجرد اظهار داشت: برخورداری از صفات شایسته الهی و انسانی، داشتن ایمان حقیقی و انجام عمل صالح از ارکان تقوا و فلسفه وجودی ماه رمضان هستند.

وی با بیان اینکه برای ایجاد تحول و تبدیل به احسن الحال در جامعه به استغفار و توبه نیاز داریم، افزود: اولین قدم برای ایجاد تحول و تغییر آمادگی شخصی و استفاده از استغفار و توبه است که انسان می تواند با استغفار موانع کمال را رفع کند.

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه بسیج یک تفکر و فرهنگ است، ادامه داد: بسیج فرزند زمانه خویش است به طوریکه در برهه ای اسلحه به دست گرفتن و حضور در مقابل تهاجم نظامی دشمن از وظایف و اولویتهای بسیج بود.

حجت الاسلام ترابی افزود: در یک زمان مصداق برجسته عمل صالح اقدام فرهنگی برای مقابله با تهاجم فکری و فرهنگی دشمن است.

وی تصریح کرد: در زمانی دیگر کمک به سازندگی و رونق اقتصادی در کشور مصداق عمل صالح است.

کمک به کار آمدی نظام سیاسی مبتنی بر ولایت فقیه از مصادیق عمل صالح

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه در حال حاضر کمک به کار آمدی نظام سیاسی مبتنی بر ولایت فقیه یکی دیگر از مصادیق عمل صالح است، اظهار داشت: سی و پنج سال است که ملت ایران با توطئه های دشمن دست و پنجه نرم می کنند و سعی دارند در اذهان عمومی جا بیندازند که برای رفع مشکلات باید ایران از نظامهای لیبرال دموکراسی الگو بگیرد.

وی افزود: دشمنان ملت ایران همچنین تلاش می کنند که مانع مطرح شدن تجربه انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک تجربه موفق برای جوانان دیگر کشورهای اسلامی باشد تا مبادا الگو بگیرند و با سرکار آمدن نظامی اسلامی دست چپاولگران را از دولت خود کوتاه کنند.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه فلسفه همه دشمنی ها و توطئه های رنگارنگ دشمن برای این است که بگوید نظام سیاسی کارآمد نیست، ادامه داد: امروز مثل گذشته و در همه حال تلاش برای کارآمد کردن نظام اسلامی بهترین عمل صالح است.

حجت الاسلام ترابی بیان داشت: برخی تصور می کنند که نظام دینی ایران نمی تواند مشکلات را حل کند و دشمن هم در پی این است که جا بیندازد که نظام دینی ایران مشکلات را حل نمی کند.

در همه عرصه ها بسیج نقش پیشگامی خود را داشته است

وی با بیان اینکه در این لحظه است که مسئولیتها حساس می شود، تصریح کرد: امروز در حوزه های سازندگی، تولید علم و فناوری، محرومیت زدایی، تامین زیرساختهای توسعه در شهرها و روستاها توانسته ایم به اثبات برسانیم که نظام اسلامی یک نظام کارآمد است.

امام جمعه بروجرد با تاکید بر اینکه مسئولان باید آفتها و چالشهای نظام را آسیب شناسی کنند، ادامه داد: در همه عرصه ها بسیج نقش پیشگامی خود را داشته است و وظیفه دارد آسیبها را شناسایی و برای حل مشکلات راهکارهای لازم ارائه دهد.

وی افزود: تشکیل مجمع بسیج در مناطق کشور نیز عملی صالح بوده که امید است این مجمع در شهرستان به اهداف تعریف شده خود برسد و خیرات و برکات آن شامل شهرستان بروجرد و کشور شود.

دستگاه قضایی ریشه نزاع های دسته جمعی را در بروجرد بخشکاند

حجت الاسلام ترابی در بخشی دیگر از سخنانش یکی از مشکلات و معضلات بروجرد را که باید آسیب شناسی شود نزاعهای دسته جمعی دانست و تاکید کرد: امروز نزاع های دسته جمعی در بروجرد زیاد شده است که در گذشته وضعیت به این صورت نبود.

وی تصریح کرد: نزاع های دسته جمعی موجب ناامن شدن شهر شده است که برای مقابله با این موارد راهکارهای جدی ارائه شود.

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه باید علل و عوامل نزاع های دسته جمعی در بروجرد بررسی شود، تصریح کرد: یکی از راهکارها برخورد قاطع دستگاه قضاء نسبت به نزاع های دسته جمعی است.

وی افزود: برخورد قاطع دستگاه قضاء با اینگونه موارد می تواند ریشه نزاع های دسته جمعی را در بروجرد بخشکاند.

حجت الاسلام ترابی یادآور شد: بروجرد شهری فرهنگی است که سابقه ندارد در آن قمه کشان و اراذل جولان داده و شهر را ناامن کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.