دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۰۷:۰۲

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار گلستان در خصوص آخرین وضعیت راه آهن اینچه برون- ترکمنستان گفت: تلاش شبانه روزی برای بهره برداری…

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار گلستان در خصوص آخرین وضعیت راه آهن اینچه برون- ترکمنستان گفت: تلاش شبانه روزی برای بهره برداری از خط آهن اینچه برون – ترکمنستان در حال انجام است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، علی مرگدری اظهار کرد: طی مذاکراتی که با وزارت راه و شهرسازی انجام شده، علاوه بر تیم اجرایی که در منطقه فعال است دو گروه دیگر نیز فعال شده‌اند تا با سرعت هر چه بیشتر این پروژه اجرایی شود.

به گفته وی، تمام تلاش‌ها‌ بر این است که این پروژه با حضور روسای جمهور سه کشور ایران، ترکمنستان و قزاقستان افتتاح شود، اما هر گونه پیش بینی در خصوص زمان افتتاح این خط آهن گمانه زنی است و نمی‌توان تاریخ دقیقی را مشخص کرد.

وی با بیان اینکه دوستانی از سر دلسوزی و خیرخواهی و با هدف آسودگی خاطر مردم زمان‌هایی را برای افتتاح این پروژه اعلام می‌کنند، گفت: بنده به عنوان مسئول مستقیم این خط آهن، زمان مشخصی را نمی‌توانم اعلام کنم اما تأکید می‌کنم که ما و کشورهای همسایه بدلیل استراتژیک بودن این کریدور به شدت تلاش می‌کنیم، زمان بهره‌برداری تسریع شود.

وی همچنین با اشاره به ایستگاه تغییر بوژی و امکان استقرار آن در اینچه برون و خاک ایران، گفت: این ایستگاه در هر دو کشور وجود خواهد داشت، کشور ترکمنستان این ایستگاه را در 30 کیلومتری خاک خود ایجاد کرده و ما نیز طبق تعهدات وزارت راه و شهرسازی ایجاد خواهیم کرد.

مرگدری با بیان اینکه طبق آخرین مطالعات و بررسی‌های انجام شده سیستم‌های مدرنی وجود دارد که می‌توان به جای ایستگاه تغییر بوژی از آن استفاده کرد، افزود: ایستگاه تغییر بوژی برای بارهای بالای یک میلیون تن ضروری و مقرون به صرفه است و ما به وزارت راه و شهرسازی این اجازه را دادیم که پس از بهره برداری و تا زمان رسیدن به رقم یک میلیون تن باربری‌ این ایستگاه را ایجاد کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *