دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۰۷:۲۴

رییس کمیته علمی جشنواره نام و علامت تجاری برتر استان اصفهان گفت: وضعیت برندسازی در استان اصفهان هم خوب است و هم به…

رییس کمیته علمی جشنواره نام و علامت تجاری برتر استان اصفهان گفت: وضعیت برندسازی در استان اصفهان هم خوب است و هم به اندازه کفایت مطلوب نیست، سازمان‌هایی در استان وجود دارد که به لحاظ بلوغ برند کمتر رشد کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، آرش شاهین با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های جشنواره متوازن سازی سازمان‌ها در زمینه توسعه برند است، اضافه کرد: البته با توجه به اینکه شرایط و محیط سازمانی به طور مرتب در حال تغییر و تحول است، هیچگاه نمی‌توان گفت وضعیت برند مطلوب است، بلکه همواره نیاز به حرکت وجود دارد.

وی ادامه داد: این کمیته ماموریت دارد اهداف علمی جشنواره را تعریف کند و با سازماندهی علمی جشنواره، تهیه محتوا و تدوین برنامه علمی و آموزشی آن، توسعه و نظارت بر بلوغ برند در استان را بر عهده بگیرد.

رییس کمیته علمی جشنواره نام و علامت تجاری برتر استان اصفهان اضافه کرد: برای ارزیابی برندها در این جشنواره یک الگوی ارزیابی چهار سطحی طراحی شده است که سعی بر جامعیت، تمایز و نوآوری در الگو بوده است. این الگو تمام مدل‌ها و روش‌های تایید شده موجود را که در جشنواره‌های دیگر مورد استفاده قرار گرفته‌اند به رسمیت می‌شناسد و آنها را رد نمی‌کند.

شاهین، بر وجود یک فضای قابل اعتماد و مبتنی بر فرهنگسازی در حوزه برند در این جشنواره تاکید کرد و گفت: در سطح اول این چهار الگو کسانی که آشنایی مختصری با مقوله برند دارند مورد شناسایی قرار می‌گیرند. در سطح دوم که یک مرحله فراتر از سطح اول است، شامل کسانی می‌شود که فعالیت‌هایی بیشتر از آموزش و یادگیری داشته‌اند. سطح سوم مربوط به کسانی است که بر روی استانداردهای برند و برند سازی متمرکز بوده‌اند و سطح آخر مربوط به سرآمدی برند است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: دانشگاه همه سعی خود را برای نزدیک شدن به صنعت انجام می‌دهد و خانه صنعت و معدن طبق تجربه، برای برقراری ارتباط میان این دو بخش، نسبت به کانال‌های دیگر متمایز است.

شاهین با بیان اینکه در ارتباط صنعت و دانشگاه بنا بر این نیست که فقط یک طرف سود ببرد، گفت: رسالت ما این است که با ورود به بخش صنعت، این بخش منتفع شود و به دنبال یک ارتباط دو سویه و برد- برد هستیم.

رییس کمیته علمی جشنواره نام و علامت تجاری برتر استان اصفهان خاطرنشان کرد: ایده‌های علمی ما در ارتباط با صنعت است که محک می‌خورد و فعالیت‌های صنعت هم در این ارتباط محک علمی می‌خورد.

شاهین با اشاره به وجود انجمن‌های صنایع مختلف در زیرمجموعه خانه صنعت و معدن ادامه داد: تلاش ما این است که به عنوان یک بازوی فکری خوب بتوانیم یک رویکرد تصمیم گیری و تصمیم سازی علمی درباره برند را در صنایع استان از طریق این تشکل رواج دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *