سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۷:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر، داود آذرنوش صبح سه شنبه در مجمع استانی بسیج ورزشکاران خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر با گذشت…

به گزارش خبرنگار مهر، داود آذرنوش صبح سه شنبه در مجمع استانی بسیج ورزشکاران خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر با گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بخش عمده ای از فعالیت هایی که در کشورهای اطراف ما می افتد نشات گرفته از انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: اگر نگاه و بینش امام (ره) مبنی بر تشکیل ارتش 20 میلیونی نبود تاکنون لطمات زیادی به ما وارد شده بود و الان در این جایگاه قرار نداشتیم.

سردار آذرنوش با بیان اینکه سرنوشت جنگ را بسیج متحول کرد، اظهار کرد: اگر نیروهای بسیجی در کنار سایر ارگان های نظامی در جبهه های حق علیه باطل حضور نداشتند ما نیز مانند بسیاری از کشورهای اطرافمان در این نقطه از پیشرفت قرار نداشتیم.

وی اظهار کرد: وجود درگیری های زیاد در کشورهای اطرافمان نشان از عدم وجود رهبری آگاه در این کشورها است که نتیجه آن در کشور عراق و مصر مشاهده می شود.

 رئیس سازمان بسیج ورزشکاران ادامه داد: بعد از شکل گیری دولت در کشور عراق سران کشور به این نتیجه رسیده اند که باید در این کشور بسیج راه اندازی شود.

وی به جنگ 33 روزه لبنان اشاره کرد و افزود: در روند پیشرفت این جنگ در یک مقطعی از جریان جنگ برتری اسرائیل بر لبنان تمام شده بود که با تدابیر مقام معظم رهبری و با پیام هایی که به سید حسن نصرالله فرستاند روند سرنوشت جنگ به نفع لبنان خاتمه یافت.

سردار آذرنوش با بیان اینکه رهبری آگاه نقش ارزنده ای در جامعه دارد، اظهار کرد: عدم رهبری درست در برخی از کشورها مشکلاتی ایجاد کرده است.

ماموریت فرهنگی از وظایف بسیج ورزشکاران است

وی با اشاره به اینکه وظیفه بسیج ورزشکاران ماموریت فرهنگی است، بیان کرد: در خراسان جنوبی به دلیل فرهنگی بودن استان در سطح فرهنگی برنامه های مناسبی صورت گرفته که لازم است اقدامات موثرتری در دستور کار قرار گیرد.

سردار آذرنوش بیان کرد: بعد از رحلت امام خمینی (ره) دشمنان به دنبال آشوب در جمهوری اسلامی ایران بودند که با رهبری آگاهانه مقام معظم رهبری نقشه هایشان در نطفه نابود شد.

وی اظهار کرد: دشمنان اسلام به این نتیجه رسیده اند که کشور ایران مانع پیشرفت آن ها است چرا که کشور آمریکا علیرغم داشتن توان نظامی و امکانات بیشتر نمی توانند با ما درگیر شود که علت اصلی آن پیوند ناگسستنی بین مردم و رهبری است.

سردار آذرنوش با اشاره به اینکه ریاست مجمع بسج ورزشکاران در استان ها برعهده مدیرکل سازمان ورزش و جوانان است، بیان کرد: در این رابطه باید رئیس مجمع بسیج ورزشکاران در استان چالش های فرهنگی موجود را شناسایی و برای رفع آن اقدام کند.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور تصریح کرد: در زمینه وجود مشکلات و چالش های فرهنگی، ما در بخش عملی آن در جامعه مشکل داریم.

سردار آذرنوش بیان کرد: خواهش ما از مجمع بسیج ورزشکاران این است که مصوباتی که تصویب می شود اجرایی کنند.

تهاجم فرهنگی توسط ماهواره به عمق کانون خانواده رسیده است

وی با بیان اینکه تهاجم فرهنگی به وسیله ماهواره به عمق کانون خانواده رسیده است، اظهار کرد: در حال حاضر در کشور چهار هزار شبکه مجازی فعالیت دارند که از این تعداد 126 هزار شبکه فارسی زبان هستند.

سردار آذرنوش ادامه داد: هم اکنون رویکرد فعالیت این شبکه ها عوض شده که ارائه برخی از سریال ها توسط این شبکه ها برای برخی از خانواده های ما الگو شده است.

وی با اشاره به اینکه جمع آوری ماهواره توسط نیروی های نظامی بی فایده است، افزود: باید در این راستا مضرات استفاده از این تکنولوژی آگاه سازی و اطلاع رسانی شود.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور افزود: در حال حاضر 80 درصد مردم کردستان، 70 درصد مردم خوزستان و 60 درصد مردم تهران از ماهواره استفاده می کنند که وظیفه ما بسیجیان این است که مضرات این تکنولوژی را به مردم گوشزد کنیم.

وی با بیان اینکه محور بسیاری از فعالیت های بسیج توسط مربیان انجام می شود، اظهار کرد: اگر بسجیان در بسیاری از فعالیت های فرهنگی حضور فعالی داشته باشند بسیاری از چالش ها در این زمینه رفع خواهد شد.

وی اظهار کرد: درحال حاضر در بین ورزشکاران دو معضل وجود دارد؛ یکی مسئله پرخاشگری است که از ورزش فوتبال به دیگر رشته ها در حال گسترش است و باید در این زمینه ورزشکاران ما به بردباری تشویق شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.