پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۲۴

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران، سردار «حسین سلامی» جانشین فرمانده کل سپاه در حاشیه مراسم تجلیل از مقام شامخ معلم و…

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران، سردار «حسین سلامی» جانشین فرمانده کل سپاه در حاشیه مراسم تجلیل از مقام شامخ معلم و استاد که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین ارکان استقلال یک کشور استقلال فکری و علمی است و درجه استقلال و آزادی یک جامعه به آزادی و استقلال فکری آن جامعه مربوط می‌شود.
 
وی افزود: آیت‌الله شهید مطهری در حوزه ساخت اندیشه و ساختمان اعتقادی و فرهنگی جامعه ما تلاش‌های ارجمندی صورت داده‌اند و شهادت ایشان به عنوان روز معلم شناخته شد.
 
سردار سلامی تصریح کرد: با چنین همایش‌ها و نکوداشت‌هایی ما از قلم و خواندن و اندیشه که اولین کلماتی است که از سوی خدا سبحان توسط جبرئیل به قلب پیامبر اکرم(ص) نازل شد تجلیل می‌کنیم بنابراین خواندن و نوشتن و آموختن، علم آموزی و دانش و پژوهش در زمره حوزه‌های معارف الهی قرار دارد.  
 
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: دانشگاه عالی دفاع ملی هم در ترویج اندیشه‌های راهبردی در سطح کشور تلاش می‌کند و به همین دلیل چنین همایش‌هایی در دانشگاه صورت می‌گیرد.
 
وی افزود: جز وظایف ذاتی دانشگاه هم در سطوح راهبردی و هم تاکتیکی و اجرایی در ابعاد مختلف توجه به دانش و معارف راهبردی است که به خصوص در حوزه دانشگاه عالی دفاع ملی صورت می‌‌گیرد و آن وظیفه بقای یک جامعه است.  
 
سردار سلامی اظهار داشت: در این مراسم از مقام معلم و اندیشه و فکر تجلیل به عمل آمد که بخشی از اساتید دانشگاه آزاد دفاع ملی بودند و لزوما انتخاب افراد محدود نیز و این اساتید نمایندگانی هستند که البته سال به سال نیز تغییر پیدا می‌کند.
 
جانشین فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: این تجلیل نمادین از کسانی است که در عرصه علم و دانش که با قلم و نوشتار چه با سخن خود فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.