دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۴۶

به گزارش ایرنا، بارندگی های زمستان سال گذشته و بارش برف در اکثر نقاط استان چهارمحال و بختیاری در کنار برخی زمین لرزه…

به گزارش ایرنا، بارندگی های زمستان سال گذشته و بارش برف در اکثر نقاط استان چهارمحال و بختیاری در کنار برخی زمین لرزه ها و همچنین انداد رسانی جاده ای ایام نوروز و دیگر ایام سال، باعث شد تا عوامل اجرایی جمعیت هلال احمر استان سال پرکاری را در خدمات رسانی به مردم داشته باشند.

هفته هلال احمر بهانه ای شد تا فعالیت های سال گذشته جمعیت هلال احمر استان در امدادرسانی به مردم مورد واکاوی قرار گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با گرامیداشت هفته هلال احمر در گفت وگو با گزارشگر ایرنا در خصوص خدمات ارائه شده در طرح های این جمعیت طی سال گذشته، اجرای طرح های متعدد امداد و نجات را ازماموریت های پرشمار این جمعیت عنوان کرد.

ˈمحمد فروغیˈ اظهار داشت: در سال گذشته سه هزار نفر از جمعیت امدادگران و نجاتگران هلال احمر استان در دوره های تخصصی جستجو و نجات درجاده، کوهستان و آوار، آموزش پیش بیمارستانی، اضطراری، عمومی و تروما شرکت کردند تا خدمات بهتری را به شهروندان اراده کنند.

وی ادامه داد: در سال گذشته 130 نوع مانور امداد و نجات در استان برگزار شد که پنج هزار و 500 نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در آن شرکت کردند.

فروغی مانورهای آمادگی در برابر زلزله در مدارس را ازدیگر برنامه های سال گذشته این جمعیت عنوان کرد وگفت: دراین مانورها 30 هزار دانش آموزان استان آموزش های امداد و نجات را فراگرفتند.

وی یادآور شد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان درسال گذشته در 521 مورد حادثه حضور یافتند و به 36 هزار حادثه دیده خدمات رسانی کردند.

فروغی ادامه داد: دو هزار و 400 نفر در این حوادث توسط جمعیت هلال احمر از خدمات اسکان اضطراری، 513 نفر ازخدمات ویژه جستجو و نجات و سه هزار و 100 از خدمات توزیع بسته غذایی در زمان بحران بهره مند شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اضافه کرد: پارسال یک پایگاه امداد کوهستان، سه پایگاه بین شهری و هفت دستگاه انواع خودروهای ست نجات به ظرفیت این جمعیت در استان افزوده شد.

فروغی اجرای هفت عملیات امداد هوایی و توزیع بیش از هفت تن مواد غذایی بین نیازمندان مناطق سخت گذر استان را از دیگر عملیات های امدادرسانی این جمعیت در سال گذشته عنوان کرد.

وی در خصوص امدادرسانی در طرح نوروز 93 نیز از امدادرسانی در 59 مورد حادثه شامل 27 حادثه جاده ای، دو حادثه کوهستان، سه حادثه شهری، 20 حادثه خدمات حضور در صحنه، شش حادثه برف و کولاک و یک حادثه امداد ساحلی خبرداد.

فروغی افزود: در ایام نوروز امسال در حوادث جاده ای و امداد و نجات ناشی از وقوع بارش برف و کولاک چهار هزار و 295 نفر از خدمات جمعیت هلال احمر استان بهره مند و 44 مورد اسکان برای افراد اجرا شد.

حوزه جوانان هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال وبختیاری درخصوص فعالیت های حوزه جوانان عضو این جمعیت به ایرنا گفت: 320 نفر از جوانان عضو جمعیت هلال احمر استان درسال گذشته در قالب کاروان های نیکوکاری به 24 روستای مناطق محروم استان اعزام و به مردم آن مناطق خدمات ارائه کردند.

وی افزود: چهار هزار و 500 نفر عضو جدید جوانان جمعیت هلال احمر پارسال در دوره های آموزشی انواع مهارت های داوطلبی و کمک های اولیه را فراگرفتند.

فروغی اضافه کرد: 9 هزار و 500 نفر از جوانان عضو جمعیت هلال احمر در طرح های غنی سازی اوقات فراغت و 11 هزار نفر در طرح نشاط و پویایی شرکت کردند.

وی تصریح کرد: یکهزار جوان و امدادگر عضو این جمعیت در 18پایگاه ثابت و 16 پایگاه سیار در نوروز 93 در اجرای طرح ملی ˈایمنی و سلامتˈ مشارکت کردند.

وی یادآور شد: در طرح نوروزی بیش از شش هزار مسافر از خدمات خیمه های نماز، چهار هزار نفر از فضای دوستدار کودک و هفت هزار و 378 نفر از ایستگاه سلامت جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری بهره مند شدند.

داوطلبان هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان متذکر شد: داوطلبان عضو جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری در طرح همای رحمت درماه رمضان سال گذشته پنج هزار و 500 بسته غذایی به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال بین خانوار های نیازمند توزیع کردند.

فروغی افزود: داوطلبان این جمعیت پارسال در 21 طرح حمایتی ویژه نیازمندان شامل درمان رایگان و توزیع انواع پکیج های سلامت، دارو و اقلام بهداشتی به ارزش 770 میلیون ریال را انجام دادند.

وی افزود: داوطلبان در هفت شعبه جمعیت هلال احمر در شهرستان های استان، 62خانه داوطلبان فعال و مراکز خیران، چهار میلیارد و 400 میلیون ریال کمک های مردمی را جمع آوری و در قالب طرح ملی سبد عیدانه ˈفرشتگان رحمتˈ بین نیازمندان توزیع کردند.

درمان و توانبخشی

وی درخصوص خدمات درمانی و توانبخشی این جمعیت نیز اظهارداشت: هم اکنون دو کلینیک تخصصی پزشکی و درمانی زیرنظر جمعیت هلال احمر در شهرهای شهرکرد و بروجن به نیازمندان خدمات ارائه می کند.

فروغی ادامه داد: طی سال گذشته یکهزار و 766 نفر در مرکز درمان اورتوپد فنی، 500 نفر در مرکز درمانی فیزیوتراپی، 140 نفر در مرکز کاردرمانی و چهار هزار و 400 نفر از حجاج از خدمات درمانی جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری بهره مند شدند.

به گزارش ایرنا، هم اکنون 50 هزار امدادگر، نجاتگر و جوان داوطلب عضو جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری هستند.

18 تا 24 اردیبهشت ماه جاری هفته ˈهلال احمرˈ نامگذاری شده است.

7361/558/

از نرگس کریمی

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.