دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۸:۲۱

مقامات پاکستانی بامداد روز دوشنبه اعلام کردند تعداد تلفات درگیری‌ها در فرودگاه بین‌المللی «کراچی» به 17 تن رسیده است. به گزارش فارس به…

مقامات پاکستانی بامداد روز دوشنبه اعلام کردند تعداد تلفات درگیری‌ها در فرودگاه بین‌المللی «کراچی» به 17 تن رسیده است.

به گزارش فارس به نقل از شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی»، مقامات پاکستانی بامداد دوشنبه از افزایش آمار تلفات درگیری‌ها در فرودگاه شهر «کراچی» به 17 تن خبر دادند. بنا بر این گزارش، هفت نفر از کشته‌ها، مربوط به شبه‌نظامیانی است که یکشنبه شب به این فرودگاه حمله کردند.

در پی حمله شبه‌نظامیان مسلح به تجیهزات سنگین و سلاح‌های خودکار، تمامی پروازهای فرودگاه «جنة» کراچه که پرترددترین فرودگاه پاکستان است، لغو شد. گزارش‌هایی از وقوع انفجار در فرودگاه و بروز آتش‌سوزی گسترده نیز منتشر شده است.

در پی تشدید درگیری‌ها در کراچی، نیروهای ارتش برای برخورد با مهاجمین وارد عمل شده‌اند. «عصیم سالم» سخنگوی ارتش با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است: «تمامی مسافرین هواپیماها، از محل خارج شده‌اند.»

یک مقام اطلاعاتی که خواسته نامش فاش نشود، به خبرگزاری فرانسه گفته است که تعدادی از مهاجمین کمربند‌های انفجاری به خود بسته‌اند و به همین جهت تیراندازی به سمت آن‌ها موجب بروز انفجار می‌شود.

در حالی که پیشتر تعداد مهاجمین حدود 10 نفر اعلام شده بود، اکنون به نظر می‌رسد که تعداد آن‌ها، بیش از ارقام اعلام شده‌ است. در حال حاضر درگیری‌ها در جریان است و علاوه بر ارتش، نیروهای پلیس و گارد فرودگاه نیز در حال مبارزه با تروریست‌ها هستند.

مقامات پاکستانی همچنین اعلام کرده‌اند که گروهی از مهاجمین سعی در هواپیماربایی داشته‌اند، اما این تلاش با اقدام نیروهای امنیتی، ناکام مانده‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.